Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lízingelt autónk volt, a bank...

Lízingelt autónk volt, a bank lefoglalta, eladta. A bank felé 2 M ft-al tartozom, ezt bírósági úton érvényesítették.1 éve fizetem a bíróság által meghatározott havi összeget 50000 ft-ot. Mi van ha nem fizetem?

Figyelt kérdés
Az autót 1,6 M ft-ért vettük,1,5 évig havi 26000 ft-ot fizettünk.A bank eladta 650000 ft-ért.(kisebb sérülés keletkezett rajta időközben)és még nekem kell kifizetni 2100000 ft-ot.
2011. nov. 16. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor előbb-utóbb mindenedet elveszted.
2011. nov. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Mi van ha nem fizetem?"


Ráfázol! Ilyen esetben neked nincs döntési jogod! Fizetned kell! Ha nem, akkor mindened elveszted, mert a bank nem hagyja veszni a pénzét!

2011. nov. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A lízingelésnek van egy ilyen hátulütője.

Ha nem tudják fizetni, vagy még a lízingelés alatt ellopják, vagy totálkáros lesz, akkor is tovább kell fizetni az árát a bank felé, még akkor is, ha már nincs a tulajdonodban. Sőt, például a biztosító kárrendezése esetén a kártérítés is a bankhoz fog befolyni, mivel ez idő alatt a bank tulajdona a gépjármű.

Tehát a hitelfelvevő fizeti 5 évig a kocsi részleteit, ellopják, a biztosító fizet, de nem a hitelfelvevőnek, hanem a banknak, kocsi már nincs, de a hitelfelvevő fizeti tovább még ezer évig a már nem létező kocsi törlesztőrészeit. Ez a buli a hitelekben...

2011. nov. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos fizetned kell.

Amugy az en biztositasomban van egy olyan kulon resz, nemtom hogy hivjak, hogy olyan esetben, ha a kocsi elparologna (lopas,tuz,total), akkor a biztosito nem a kocsi aznapi piaci erteket fizeti a banknak helyettem, hanem a teljes osszeget ami meg hatravan a hitelbol(lizingbol).

Mondjuk ha nem tudnek fizetni akkor ja, hozzam is jonnenek es elvinnek a verdat en meg fizethetnek. Illetve (kulfoldon elek) itt ugy van, hogy torveny szerint levonhatnak a fizetesembol az osszeget. Ha munkanelkuli lennek akkor meg elviszik a TVm...

2011. nov. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!