Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan "foghatnám" meg jogilag...

Hogyan "foghatnám" meg jogilag a szomszédomat? -gyanúm van, hogy ő ütötte meg a kutyámat, ma állatorvoshoz kellett vinnünk, ahol megállapították, hogy egyértelműen ütés okozta ficama van a térdénél, amit műteni kell,60 ezer ft lesz a műtét?

Figyelt kérdés

Mióta itt lakunk,kifejezetten utál minket,mert van 2 kutyánk (menhelyről befogadottak mind a ketten).

Folyton dobálja a kutyákat,egyszer a saját szememmel láttam, hogy az egyik kutyám hátra ment a dolgát végezni,és odafutott és szegény ebet elijeszetette söprűvel,még kint is lógott a széklete szegény picúrnak....

Egyszer mondta nekünk,hogy neki ezek nem kutyák,az neki a német juhásztól kezdődik-és hogy ezeket lábbal kell nevelni!!!-Hát azóta mondanom sem kell,hogy köszönni sem köszönünk nekik-egy agrsszív férgek!



2012. máj. 27. 16:21
1 2
 1/18 anonim válasza:
Ha nincsen bizonyíték akkor sajnos semmit sem tudsz csinálni.Olyankor amikor bántani akarná a kutyát le kellene videózni és azzal lehetne a rendőrséghez fordulni.
2012. máj. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
Szerintem rendőrségi feljelentés, és mindenképpen kérj írásos szakvéleményt a dokitól.
2012. máj. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Mondd meg neki, hogy valaki látta, hogy lapátnyéllel megütötte a kutyádat, és feljelented őt. Ha kikelve magából azt harsogja, hogy nem ő volt, akkor biztos lehetsz benne, hogy ő tette. Vedd fel a telefonoddal azt, amikor dobálja, vagy kergeti a kutyáidat, és akkor tényleg tehetsz feljelentést ellene.
2012. máj. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Jó, de hol kergeti, én nem vágom... a saját kertjéböl kergeti el, a te kertedbe átmászik kergetni a kutyákat, vagy közös a kert?

Azért ez nem mindegy a megitélésben.

2012. máj. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni, mert nem lehet bizonyítani, ő meg nem fogja bevallani.Meg nem is biztos hogy ő ütötte el...
2012. máj. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem elütötték,hanem MEGÜTÖTTÉK a kutyámat!Csak ez az egy szomszég tudja megütni,mert máshonnan nem férnek hozzá.

Igen,én is így vélem,hogy mivel nincsen bizonyítékom rá,ezért itt bárki-bármit megtehet jogi következmény nélkül.A szívem szakad meg a kutyámért,csak fekszik,mozdulni sem bír..

2012. máj. 27. 16:43
 7/18 anonim ***** válasza:
Hát ha legközelebb látod, hogy bántja a kutyákat, kapd elő a fényképezőgépet. Másképp nemigen tudod bebizonyítani :/
2012. máj. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Jókat mondanak az előttem szólóak de vigyázz ha fényképezed őt mert ez személyiség jogsértése és ezért a szomszédod is felnyomhatna majd. Én szerintem kérj orvosi szakvéleményt a dologról plusz menj be a rendőrségre és kérj ez ügyben tanácsot hogy feljelentésnél hogyan szerezzél úgy bizonyítékot hogy azt jogilag elfogadható legyen.
2012. máj. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szerencsétlen helyzetben vagy, és nagyon nem irigyellek. Én is nagyon féltem, amikor új helyre költöztünk, mert a szomszéd itt sem túl kutyabarát. De, kopogjam le, jól alakult, és elfogadták.


A rendőrség szerintem felejtős, magas ívben sz.rnak a kutyabántalmazós esetekre. Én inkább állatszerető szakértőt javasolnék.


Vedd fel a kapcsolatot a menhellyel, ahonnan elhoztátok, vagy állatmentő egyesülettel, vázold fel nekik az esetet, és mond, hogy komolyan tartasz tőle, hogy megmérgezheti. Ők javasoljanak ügyvédet.


Az állatorvos igazolni tudja, hogy konkrét anyagi kárt okozott, ezen a vonalon már el lehet képzelni egy eljárást.


De ne fűzz hozzá nagy reményeket, a durva, sajnos nyilvánvalóan bizonyítható esetekben is csak szimbolikus pénzbírságot szabnak ki.

2012. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. (17:26)


Bár én is nagyon nehezen kontrollálom magam ilyen helyzetekben, kívüllálóként tanácsolnék más megoldást, ahogyan én megpróbálnám a kutyáim érdekében.


Egy napon legyetek úrrá az idegességeteken, menjetek át hozzá, és közöljétek, hogy nektek fontos, hogy a közvetlen szomszéddal jó viszonyt ápoljatok. Mondja el ő is, mit tehetnétek, hogy elfogadja a helyzetet (akár a köztes kerítést megcsináltatjátok, hogy ne lásson át, és ne kelljen néznie a kutyáitokat.


A jogi úttal szemben ez viszont hozhat eredményt, és a kutyáitok érdekében félre kell tennetek a büszkeséget vagy sértettséget.


Emellett, persze, konzultáljatok szakértővel is (előző válaszom), de teljes titokban, mert ha megtudja, akkor biztos, hogy ellenséges lesz, és semmire sem mentek.


Sok sikert kívánok, és követni fogom a kérdésedet, kérlek, tudósíts a fejleményekről, hogy mi is tanulhassunk.

2012. máj. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!