Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan "foghatnám" meg jogilag...

Hogyan "foghatnám" meg jogilag a szomszédomat? -gyanúm van, hogy ő ütötte meg a kutyámat, ma állatorvoshoz kellett vinnünk, ahol megállapították, hogy egyértelműen ütés okozta ficama van a térdénél, amit műteni kell,60 ezer ft lesz a műtét?

Figyelt kérdés

Mióta itt lakunk,kifejezetten utál minket,mert van 2 kutyánk (menhelyről befogadottak mind a ketten).

Folyton dobálja a kutyákat,egyszer a saját szememmel láttam, hogy az egyik kutyám hátra ment a dolgát végezni,és odafutott és szegény ebet elijeszetette söprűvel,még kint is lógott a széklete szegény picúrnak....

Egyszer mondta nekünk,hogy neki ezek nem kutyák,az neki a német juhásztól kezdődik-és hogy ezeket lábbal kell nevelni!!!-Hát azóta mondanom sem kell,hogy köszönni sem köszönünk nekik-egy agrsszív férgek!



2012. máj. 27. 16:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Mindenképp jelentsd fel, mert azt figyelembe kéne venniük, hogy csak ő tudott hozzáférni a kutyához, amikor a sérülés történt, ráadásul előtte is láttad, hogy seprűvel akarja megütni <-- már ezt bünteti a Btk. Ha a rendőrség nem akar vele foglalkozni, akkor az ügyészségen is feljelentést tehetsz, de én is azt javaslom, hogy állatvédelmi szervezethez fordulj, mert ők segítenek, hogy milyen papírokat kell benyújtani az ügyészségnek, ha a rendőrség nem akar vele foglalkozni, meg biztos adnak jogi tanácsot. Állatvédelmi szervezetek illetékmentesen kezdeményezhetnek az önkormányzat jegyzőjénél jogi eljárást és szabhatnak ki állatvédelmi bírságot, ha nem a Btk.-t, hanem "csak" az állatvédelmi törvényt sértő bűncselekményt követ el valaki, és az állatvédelmi törvényben is benne van, hogy "Az állatnak tilos indokolatlan vagy elkerülhető fájdalmat, szenvedést vagy sérülést okozni", szóval ezt is érdemes megpróbálni, hogy legalább valami pénzbüntetést kapjon a szomszéd. Már csak azért is érdemes feljelenteni, hogy többet ilyet ne csináljon. Szóval rendőrség, ügyészség, állatvédők - jegyző, egyik csak összejön.
2012. máj. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hát ha én meglátnám, hogy a kutyámat megütné, odamennék, és addig ütném az arcát, ameddig lélegzik. Jelentsd fel a r*hadékot.
2012. máj. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Jajj,köszönöm szépen a sok választ-segítséget!..

Picúrom nagyon rosszul van..-hányik is és remeg is...-ááááá-nem tudom mi lesz-de megbeszéltem párommal,hogy éjszaka virrasztunk a kutyunk mellett,de hagyjuk aludni-ha egyáltalán tud szegénykém!És most nem azért,de mindennel együtt ez a műtét (ha szegény megéli) 100 ezerbe lesz,hát azért ezt sem könnyű előteremteni,pld anyósomtól kértünk kölcsön és vissza fogjuk törleszteni neki-szóval huss idei nyaralás!!!!Nem tudják egyesek ,hogy mások életével játszanak.Most is kinnt volt az a pökhendi szomszédom az udvaron,úgy vihogott, hogy eladta az egész utcát,legszívesebben odamentem volna és felpofoztam volna...-mindent meg fogok tenni azért,hogy ezt a szemetet megbírságolják ezért!

2012. máj. 27. 19:49
 14/18 anonim ***** válasza:
Eladta az egész utcát???
2012. máj. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Kössetek a kutyusokra kisállat biztosítást.
2012. máj. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Magyarán nagyon harsányan üvöltözött ...

Kisállat biztosítást?Nem is rossz ötlet-utána is nézek

2012. máj. 27. 20:40
 17/18 anonim ***** válasza:

közös az udvar?

rossz helyen volt a kutyád?

kint az utcán volt?


hol tud a kutyához férni?

az ő kertjében volt?


nincs kerítésed, és hozzád jött át?


nagyon nem mindegy!

2012. máj. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ha több tanú is van rá, azzal már lehet kezdeni valamit.

Rohadt patkány! Mondd meg neki, hogy ő meg nem ember, mert az ember ott kezdődik, hogy tiszteli az állatokat!

2012. máj. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!