Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesanyám elhunyt és Apán...

Semleges22 kérdése:

Édesanyám elhunyt és Apán azzal fenyeget minket hogy kirak a házból! Mi a 3 nagyobb testvér elmúltunk 18 évesek és van egy 14 öcsénk is Nővérünk! Lényeg hogy van e tulajdon részünk e a házba?

Figyelt kérdés

Lényeg az hogy mikor épült ez a családi ház akkor Édes anyánk és apánk már házasok voltak és már meg volt akkor a 3 testvérem! Mikor épült a ház velem volt anyukám terhes! Lényegében közös lenne akkor a tulajdon nem?

A Polgármesteri Hivatalba és a Földhivatalnál azt mondták nincs tulajdonunk! De viszont a földhivatalba meg 100% apánk részére van írva a tulajdon! De mondom anyukám és apánk már jóval a ház építés előtt már házasok voltak és már 3 gyerkőc is megvolt! Édes anyukám elhunyt 2 éve és kb 23-25 éve házasok voltak! Legidősebb tesóm 29 éves! Lényeg az hogy van e nekünk tulajdon részünk Édes anyukám halála után vagy sem!



2012. máj. 29. 15:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
54%
Attól h házasok voltak még irathatták csak édesapád nevére a házat és ezzel minden jogáról lemondott az édesanyád. Bár ezt nem értem. Ha másért nem is, miattatok nem szabadott volna ezt tennie.
2012. máj. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Van egy úgynevezett köteles rész. De ez csak akkor jár nektek (összes tesónak), ha Édesanyátok nem írt végrendeletet. Mondjuk ha még Édesanyád életében Apud nevére került a ház, azmás helyzet. Ügyvéddel beszéljetek, vagy ha nincs pénzetek, akkor a helyi városi ügyészségen minden héten van panasznap, itt ingyenes jogi tanácsokat adnak. Csak tanácsot, az eljárást nem indítják meg, de azt mindenképpen megmondják, hogy érdemes-e bírósághoz fordulni.
2012. máj. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Szerintem meg forduljatok ügyvédhez.
2012. máj. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
De mégis mi vihet rá egy édesapát h utcára akarja tenni a saját gyermekeit?? Már bocsi h így belekérdezek
2012. máj. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Bocsi de nem akarok bunkó lenni Édes Anyámat ne bántsátok!Ö semmiről nem tehet!Az volt a baj hogy ugye meg volt már akkor a 3 testvérem mikor épült ez a ház!És apám mindig mondta hogy RÁ íratja fele tulajdon jogot Anyukánkra!De sose tette!Anyukánk meg nem mehetett oda és monda hogy igen is írják rá felét ezután régen is utána érdeklődtünk!Csak azt írathat másra tulajdon jogot aki é a tulajdon!Vagyis csak apánk írathatott volna anyukánk részére tulajdon jogot!De ö nem volt hajlandó ezt elintézni!Mikor anyukám szolt neki hogy legalább minket nézzen gyerekeket akkor megpofozta!Ezért kérdezem!Itt nem anyukám a hibás szegény sokat harcolt értünk de apánk egy patkány mert még a saját fiát is képes Intézetbe küldeni!
2012. máj. 29. 15:51
 6/31 A kérdező kommentje:
Azért mert apánk egy .....!Tudod ö nem beszámítható agykárosodása van!Van mikor éjnek idején kimegy baltát élezni!Kávét főz elfelejti a gázt elzárni akkor napi 2 db cigit elszív ha nem többet egy hétre nem elég neki 1 kg kávé!És ha nincs se cigi se kávé akkor csinálja a balhét kötegszik megy a hivatalba hogy elviteti öcsénket!Semmit nem tudd nem tudd mosni nem tudd főzni egy tojásrántottát nem tudd csinálni magának!Jóformán mi 3 nagy testvér tartjuk el meg amit öcsénk után kap pénzt de viszont ö a gyámja is!Voltunk orvosnál hogy nem e lehetne elvitetni mert egyrészt veszélyes!De azt mondták míg vér nem folyik addig nem tudnak semmit csinálni!Régen sokat kijárt a rendőr hozzánk mert nem bírtuk tovább de ügye ö nem lehet bántani mert beteg de ü meg nekünk jöhet!Sajnos elköltözni nem tudunk mivel nincs hova és nincs is miből!Meg ugye addig öcsémmel se tudnánk mi lenne!Mert ö meg csak velünk akar maradni!
2012. máj. 29. 15:57
 7/31 A kérdező kommentje:
Édes anyánk nem írt végrendeletet!Mivel apánk azzal ette mindig hogy van tulajdon része már neki mert elintézte!Ugye anyukám akkor megnyugodott hogy kerülünk utcára ha ö itt hagy minket vagy is ha elhuny!De mikor megtudtuk hogy halálos beteg akkor jöttek a papírok stb és láttuk hogy 100% még mindig apánk részén van a ház!De nem értem mert itt azt írják sokan 5 év házasság után közös minden ha a házasságtól kezdve vettek bármit is!Mondom a ház még jóval a házasság után épült!lényeg 90 be születem én Nővérem 83 ba és akkor már házasok voltak!És 90 be kezdték a házat építeni!
2012. máj. 29. 16:02
 8/31 anonim ***** válasza:
Ha ennyire beteg mentálisan,miért nem helyeztetitek gondnokság alá?Ez a tulajdonjog dolog meg olyan,hogy ha a földhivatalban ő az 1/1-es tulajdonos,akkor nincs mit tenni.Meg kell várni amíg "jobblétre szenderül"és akkor hivatalosan örökölhetitek az ingatlant.Nem ártana egy ügyvédet felkeresni.
2012. máj. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Írtam az előbb!Hogy próbáltuk de azt mondta az Orvos is meg a Rendőrség hogy amíg vér nem folyik nem tehetnek semmit!Akkor most mit tegyek segítsek rajta sokszor megfordult a fejembe ez tény!De nem ér annyi az ö élete hogy bemocskoljam a kezem!ügyvéd elég sokat felkerestünk de mindegyik akkora összeget mondott hogy egyszerűen ni rá pénzünk!Amit keresünk pénzt az mind a hitelbe és adósságba megy bele!Ha lenne rá pénzünk szerintem akkor most nem itt ülnék és próbálnám megoldani szerintem!És azt mondták a Gyámhivatalba is akkor tudnák a gyámságot is levenni ha mozgásképtelen lenne apánk és nem tudja olyan értelembe ellátni magát pl ha pelenkázni kéne etetni stb!De ott még sajnos nem tart él és virul és minket meg már megöl a sok hülyeségével!
2012. máj. 29. 16:32
 10/31 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek!Hálás vagyok hogy írtatok! :(
2012. máj. 29. 16:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!