Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretném letiltani a személye...

Szeretném letiltani a személyes adataimhoz való hozzáférést az Ügyfélkapun. Pontosan hol találom ennek a lehetőségét? (szájbarágósan, lépésről-lépésre)

Figyelt kérdés
2012. máj. 30. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Az ügyfélkapunak pont az a lényege, hogy hozzáférjenek a személyes adataidhoz, így megkönnyítve az ügyintézést.

Amúgy nem igazán értem a kérdést, törölni szeretnéd?

2012. máj. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem fogalmaztam pontosan, jogos:-((

Közben megtaláltam a megoldást. Hogy mire???

"A magyar állampolgárok személyi adatait és lakcímét a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium irányítása alatt működő Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala tartja nyilván. A jogszabályok értelmében a nyilvántartásból harmadik fél megvásárolhatja azoknak az állampolgároknak az adatait, akik ezt előzőleg nem tiltották le."

2012. máj. 30. 08:34
 3/9 anonim ***** válasza:

Hogy később is tudják, ennek mi a jelentősége:

Ezzel jutnak a mindenféle Reader's Digest-féle cégek a címedhez, és küldenek mindenféle csalással és félrevezetéssel teletűzdelt nyereményleveleket.

A Tesco újságokat és hasonlókat nem szünteti meg, de a többit szerencsére igen. Ha ezzel a letiltással mindenki élne, a hasonló cégeknek nem érné meg annyira a hasonló szemét küldését minden évben.

2012. máj. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ahhoz, hogy használd, be kell jelentkezned. Ügyfélkapus azonosítót az okmányirodában tudsz regisztrálni.

2012. máj. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Theorba ***** válasza:

Félig egy cipőben járunk.

Részvétem.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__30..

2012. máj. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És azt meg lehet tudni h pontosan milyen 3. felek vásárolták meg az adatokat?
2012. máj. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És mi mindent tudhatnak meg ebből az ügyfélkapuból?

(én személyesen nem használom)

2012. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Theorba! Kubatov listát nem szabad emlegetni, ejnye-bejnye:-)))

A 3.személy olyan akárki, akihez soha semmi közöd nem volt, de küldi neked a levelet, hogy már 5 sorsoláson sikeresen túljutottál, már csak x ezer forintért kell vásárolnod tőlük, és tied lehet a több milliós főnyeremény, meg a kocsi, aminek a kulcsát szintén a levél tartalmazza, csak le kell kaparnod a ...........

vagy lehetnek pártok...........

stb.

Az Ügyfélkapuból semmit nem lehet megtudni rólad, max. ha belépsz a kapun a rendszerbe (merthogy előtte regisztráltál az Okmányirodában) akkor a személyes adataidról kaphatnak felvilágítást olyan egyedek, akikkel Te kicsit sem szeretnél kapcsolatba kerülni.

2012. máj. 30. 13:33
 9/9 anonim ***** válasza:

nem az ügyfélkapuból tudja meg, hanem az állami nyilvántartásokból. mivel eladják az adatainkat címlistákra


az ügyfélkapun letiltani tudja, hogy ne adják ki a címét

olyan, mint a titkos telefonszám, hogy nincs benne a telefonkönyvben

így már világos?

2012. máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!