Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egészségügyi biztosítás/járulé...

Egészségügyi biztosítás/járulék és TB/járulék munkanélkülieknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég szűnt meg a tanulói jogviszonyom (18 évesen, most 19 éves vagyok), és elég homályos képem van arról, hogy mit kell fizetnie az embernek regisztrált/nem regisztrált munkanélküliként.


TB járulék =/= egészségbiztosítási járulék?


Nekem több helyen azt mondták és azt is olvastam, hogy az egészségügyi járulékot KÖTELEZŐ fizetni, hogyha megbetegszem/műteni kell/bármi más, akkor ne több millió forintot kelljen kipengetnem, hanem jogos legyek az ellátásra.


A TB-vel ez hogy van? Azt mondták az nem ugyanaz...


Jelenleg úgy tudom, hogy a TB járulékot és az Egészségügyi járulékot is nekem kéne fizetnem attól függetlenül, hogy regisztrált/nem regisztrált munkanélküli vagyok. Csak azt nem értem, miből várja el az állam, hogy fizessem? Semmi jövedelmem, regisztrálva sem vagyok, és ha állást sem fogok találni, akkor meg a hónapok alatt szépen felhalmozódik a sok be nem fizetett összeg, és az első munkavállalói jogviszonyommal majd kamatos kamattal behajtja rajtam az APEH...



2012. máj. 30. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia, első körben el kell menned a munkanélküli hivatalba, hogy beregisztráljanak. Ezután az önkormányzathoz kell fordulnod és kitöltened egy adatlapot, hogy a családodban mennyi az összjövedelem. Ha nem éri el a meghatározott egy főre eső minimum jövedelmet, akkor az önkormányzat fogja helyetted a járulékot fizetni. Ha eléri, akkor sajnos magad után kell fizetni. Mi is úgy jártunk, hogy a férjem munkanélküli lett, hónapokig nem fizette maga után a járulékot, aztán szépen kijött egy 50 ezres csekk + a büntetés.
2012. máj. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És a büntetés miből állt?
2012. máj. 30. 15:37
 3/13 anonim ***** válasza:
A büntetés pár ezer forint volt még hozzá a késedelem miatt.
2012. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem kell ezektől fosni,én se fizetem évek óta.
2012. máj. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jó az, legfeljebb ha majd valami bajod lesz, elcsap egy autó vagy valami, akkor pengetheted a milliókat a műtétért, + a késedelmi díjakat meg a büntetést. Bár te a sátán fia vagy, neked senki nem mondhatja meg, mit csinálj.
2012. máj. 30. 16:17
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem is régen megszűnt a munkahelyem, azóta semmi bevételem. Orvoshoz nem mentem, mert tudtam, hogy nincs rendezve a tb, így nem vagyok jogosult.

Mégis több évre visszamenőleg megkaptam a csekkeket. Nem tudom miből kifizetni.

2012. máj. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
"nincs rendezve a tb" A TB-t elvileg nem kell fizetni senkinek, ha van munkahelye az embernek, akkor vonják le automatikusan. Amit külön kell, az az Egészségügyi hozzájárulás, vagy rosszul tudom? (hogy munkanélküliként is el tudják látni, ha rászorul)
2012. máj. 30. 16:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Csak egészségügyi járulékot kell fizetned, menj be a Nav-hoz (volt APEH), ott kell bejelentened egy formanyomtatványon, kapsz csekket amin havonta fizeted. Ha nem fizeted, akkor bármilyen orvoshoz menned kell, ők jelentik a NAV felé, hogy nem vagy biztosított és behajtják rajtad.
2012. máj. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A TB áll egészségbiztosítási járulékból és nyugdíjjárulékból. Ennyi a "nagy talány".
2012. máj. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kösz, utolsó.


Akkor a TB egészségügyi járulékos részét kell fizetnie minden munkanélkülinek, ok.

2012. máj. 30. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!