Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egészségügyi biztosítás/járulé...

Egészségügyi biztosítás/járulék és TB/járulék munkanélkülieknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég szűnt meg a tanulói jogviszonyom (18 évesen, most 19 éves vagyok), és elég homályos képem van arról, hogy mit kell fizetnie az embernek regisztrált/nem regisztrált munkanélküliként.


TB járulék =/= egészségbiztosítási járulék?


Nekem több helyen azt mondták és azt is olvastam, hogy az egészségügyi járulékot KÖTELEZŐ fizetni, hogyha megbetegszem/műteni kell/bármi más, akkor ne több millió forintot kelljen kipengetnem, hanem jogos legyek az ellátásra.


A TB-vel ez hogy van? Azt mondták az nem ugyanaz...


Jelenleg úgy tudom, hogy a TB járulékot és az Egészségügyi járulékot is nekem kéne fizetnem attól függetlenül, hogy regisztrált/nem regisztrált munkanélküli vagyok. Csak azt nem értem, miből várja el az állam, hogy fizessem? Semmi jövedelmem, regisztrálva sem vagyok, és ha állást sem fogok találni, akkor meg a hónapok alatt szépen felhalmozódik a sok be nem fizetett összeg, és az első munkavállalói jogviszonyommal majd kamatos kamattal behajtja rajtam az APEH...



2012. máj. 30. 15:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én járok orvoshoz,de sose szóltak hogy baj lenne a TB-vel.
2012. máj. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Tanulj tovább, akkor is rendezve lesz a TB-d!
2012. máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Egy orvos Magyarországon csak a legritkább esetben tagadja meg az ellátást a TB-viszony rendezetlenségére hivatkozva...


...sok esetben így is - úgy is kötelessége ellátni.


Amúgy valami havi 6000 ft amivel kiváltod a biztosítást :D


(nevetséges összeg)

2012. máj. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!