Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Arra vagyok kivánccsi hogy...

Arra vagyok kivánccsi hogy lehetséges-e az hogy felhiv egy nyomozo és telefonon értesit hogy menjek el kihallgatásra egy auto adás-vétel miat?

Figyelt kérdés
Idézést papiron még nem kaptam csak felhivot és azt mondtam küldjön ki hivatalos idézést. Ez igy törvényszerü? Fordult elö már ilyen valakivel? Mellesleg 400 km-t kéne utaznom.
2012. máj. 31. 20:42
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és egyébként ez este 7-kor történt
2012. máj. 31. 20:43
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez lenne a szabályos eljárás. Telefonon akárki hülyéskedhet. Talán valamelyik haverod volt.
2012. máj. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam a büntetőeljárási törvény 67. § (2) bekezdésében:


2) Az idézés és az értesítés írásban, illetőleg más alkalmas módon vagy eszközzel – különösen távbeszélő, telefax, számítógép útján – vagy a bíróság, az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság előtti személyes megjelenés alkalmával szóban történik. Az idézésnek, illetőleg értesítésnek tartalmaznia kell


a) a megidézettnek hol, mikor, milyen minőségben kell megjelennie,


b) az értesített hol, mikor, milyen minőségben jelenhet meg,


c) az idézés, illetőleg az értesítés alapjául szolgáló eljárási cselekmény várható időtartamát (órákban),


d) a távolmaradás következményeire való figyelmeztetést,


e) a vádirat benyújtása után a vádlott nevét és az eljárás alapjául szolgáló bűncselekmény megjelölését.


E szerint teljesen szabályos a telefonos idézés is. Ha netán kétséged lenne a felől, hogy az idézés valódi, hívd fel azt a kapitányságod, ahonnan az idézés jött, és ellenőrizd le, hogy van-e ott ilyen nyomozó és folyik-e a megjelölt ügyben nyomozás. Mert amik itt fel vannak sorolva, azoknak a telefonos idézésben is el kell hangzaniuk.

2012. máj. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia!

nekem már volt hogy rendörségre be kellett mennem!

én is azt hittem szórakozik velem vki,de nem!

vettem a józsefvárosi piacon régebben egy telo,és beletettem a kartyam,és köröztek a telefont.

és felhivtak h lopott a telefon és menjek be!

de adtal el autot?meg megmondta az adataidat?szemelyi szam stb?

2012. máj. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Telefonálj be..
2012. máj. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam már így más ügyben.

Odamentem a rendőrséghez a megbeszélt időpontra, mondtam miért jöttem és kihez, a portás vagy micsoda telefonált egyet, le is jött a nyomozó, felkísért az irodájába, ott volt még egy muksó és felvették a "vallomásomat". Ennyi volt.

2012. máj. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 400 km-t kell utaznod, amiatt ne aggódj. Szólj, hogy te az utazási költséget nem tudod kifizetni, és ők megoldják.
2012. jún. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"lehetséges-e az hogy felhiv egy nyomozo és telefonon értesit hogy menjek el kihallgatásra egy auto adás-vétel miat?"


Ez egyetlen esetben nem lehetséges: Ha nincs telefonod.

2012. jún. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!