Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Próbaidő alatt felmondták a...

Próbaidő alatt felmondták a munkaszerződésem. Lehet esélyem a Munkaügyi Bíróságon? (részletek lent) Megpróbáljak keresetet indítani?

Figyelt kérdés
Még 1 hónapja sem dolgoztam X (multi) cégnél, amikor váratlanul felmondták a munkaszerződésem. Jogilag megtehetik persze, indoklás nélkül is. Csakhogy nekem szóban (4 szem közt) mondtak egy olyan indokot, amivel nagyon nem értek egyet, mert semmilyen valóság alapja nincs és nem is bizonyítható. A munkahelyen eltöltött időszakban egy késésem sem volt, nem hiányoztam egy percet sem a munkából. Munkatársaimmal, főnökeimmel korrekt volt a kapcsolatom (ügyfelekkel még kapcsolatba sem kerültem). Munkaidőmet kitöltöttem, soha nem lógtam, és nem volt a viselkedésemben sem kivetnivaló. Egyszerűen nem értem, mi a kirúgásom valódi oka, mert amilyen indokot felhoztak, az elképzelhetetlen. Amit sérelmezek, hogy előtte semmi jele nem volt annak, hogy valamit rosszul tennék, semmilyen figyelmeztetést: változtatásra, javításra való ösztönzést nem kaptam. A számonkéréseken megfeleltem, tehát úgy tűnt, jó irányban haladok. Aztán pedig - az ominózus beszélgetést követően - már esélyt sem kaptam a javításra, pedig a próbaidőből még bőven volt hátra. Szerintetek érdemes lenne nekem a Munkaügyi Bírósághoz keresettel fordulnom? Lenne esélyem valamit elérni vagy félő, hogy még a perköltséget is a nyakamba zúdítanák? (Ezekre tudnék hivatkozni: sikeres tesztek, pozitív visszajelzések, nem kaptam semmilyen negatív visszajelzést, majd idő előtt felmondtak, pedig még bőven bizonyíthattam volna próbaidő végéig, hogy tudok változtatni, ha szükséges valamin... De a szóban kapott indoklást csak ürügynek érzem, nem hiszem, hogy ez lenne a kirúgásom valódi oka...)

2012. jún. 1. 16:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
84%

"vagy félő, hogy még a perköltséget is a nyakamba zúdítanák?"



Jól látod a helyzetet. :)

2012. jún. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Talán azert kellene mert emberek vagyunk s ha nem tetszik a pofam akkor jo volna egy feedback, hogy tudj miből építkezni....
2013. dec. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!