Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kiadtam valakinek a személy...

Ha kiadtam valakinek a személyes adatait milyen büntetés járhat érte?

Figyelt kérdés

Kiadtam valakinek a személyes adatait néhány weboldalnak (email cím, név, kor), az illető feljelentéssel fenyegetőzik emiatt, mert a tudta nélkül adtam meg.

Mit lehet ilyenkor tenni? Ha tényleg feljelent mit kaphatok emiatt? Hogyan tudnék védekezni?



2012. jún. 11. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ezért nem fognak meghurcolni. Rosszhiszeműen tetted?
2012. jún. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igazából 30 különböző hírlevélre lett felíratva az illető bosszúból(egy email bomba kezdeménye lett volna), mert letiltotta barátnőm email címét, az egyes felíratkozásnál név, születés, esetleg lakhelyet is meglehetett adni email címen kévül, néhány hely visszaigazolta neki hogy milyen ip címről ment a felíratkozás .. proxit nem használtam, ha feljelent a hatóság kikérheti a az ip cím alapján a személyes adataim a szolgáltatótól. Maximum azzal tudnék védekezni, hogy wifi-n megvolt osztva a netem és bárki regisztrálhatta az adatait erről a címről, akár ő maga is a házam előtt ..
2012. jún. 11. 13:28
 3/8 anonim ***** válasza:
mit értesz azon, hogy letiltotta a barátnőd e-mail címét?
2012. jún. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként meg hülye vagy.
2012. jún. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
email cím letiltásán azt h ő volt a domain szolgáltatója, a domain tulajdonosa, és egyszerűen törölte a hozzáférését
2012. jún. 11. 13:40
 6/8 A kérdező kommentje:
igen tudom h hülyeség volt, nem gondolkoztam mielőtt belekezdtem ..
2012. jún. 11. 13:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Haha... a csaj még kérdezte is itt hogy mit tehetne ez ügyben... Nem emlékszem hogy ilyesmit tanácsoltunk volna. :)
2012. jún. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a mail.google.com-ról nem hallottatok még? :)
2012. jún. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!