Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetnék a Youtube-tiltás...

Mit tehetnék a Youtube-tiltás ellen?

Figyelt kérdés

Hobbim a videókészítés, így az EB ideje alatt nyilván focis videót készítettem. Letöltöttem három teljes csoportmeccset (M1 HD-set) és abból összeszedtem a szebb jeleneteket egy 5 perces videóba, alávágtam két zenét.

Na már most feltöltéskor (szinte tudtam hogy ez történik) a youtube letiltotta a videót, pedig a videó leírásában leírtam (angolul), hogy a videóban felhasznált jelenetek az X, az Y, és a Z tulajdonát képezik, és odaírtam a két zene előadóját, címét.

Erre hivatkoztak (nem igazán értem):

Elismert követelések

"Opus 1-This Is Home Ver. 3 - Opus 1", hangrögzítés kezeli:

AdRev for a 3rd Party

Vizuális tartalom kezeli:

UEFA

Utána néztem ennek az Opus1-This Is Home Ver. 3-nak... annyit megtudtam, hogy ez egy zenekar, de még csak ezt a számát sem találtam (legalábbis youtube-on), de a stílusából ítélve köze nincs az én általam használt zenékhez (én sokkal újabb zenét használtam, az Opus meg úgy 30-40 éves zenekar).

Fellebbeztem, mondván feltüntettem minden tulajdonost, de azóta nem történt semmi, most valami választ kellene kapnom, vagy mi a teendő?



2012. jún. 20. 01:04
 1/7 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy akkor az ilyen videót miért nem tiltják le?

http://www.youtube.com/watch?v=Zo767Ajnmyk

Kilenc perc alatt legalább 30 TV csatorna logója látható... én kettőt használtam.

2012. jún. 20. 01:16
 2/7 anonim válasza:
73%
a youtube szemétkedik nekem a karaoke videomat tiltották le
2012. jún. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
akármilyen zene miatt le fogják tiltani
2012. jún. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Attól, hogy közlöd, hogy kié a szerzői jog, még nem vagy jogosult felhasználni. Ezt szerintem te magad is beláthatod.

Csak akkor, ha a szerzői jog tulajdonosa (akit te magad is megneveztél) hozzájárulását adja a felhasználáshoz.

Szóval nem értem, hogy mi a fennakadás tárgya egy jogvédett tartalom közzétételének tiltásakor.

Ja és nem mentség, hogy "más videóját sem tiltották le". Attól, hogy a szomszéd embert ölt, nekem még ugyanúgy nem szabad.

2012. jún. 20. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mit tehetsz?

Vagy benyújtasz egy tiltakozást a szerzői jogi igény ellen, vagy elfogadod.

Mivel egyik elemnek sem vagy birtokosa, és a felhasználás mértéke és módja nyilván jóval meghaladja a "fair use" adta lehetőségeket, így igazából csak a második lehetőség maradt.

2012. jún. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Végül töröltem. Értem, hogy nem mentség, de a szomszéd emberölését 300 ezren látták és mégsem foglalkozik vele a rendőrség?
2012. jún. 20. 11:26
 7/7 anonim válasza:
szemétláda youtube ha mindenki legálisan töltene fel akkor már rég tönkrement volna... örüljenek hogy nyomják fel az értelmes videókat nekik... inkább a sok retardált káromkodós videót kéne tiltani
2012. júl. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!