Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gáz-és riasztó fegyverrel hol...

Gáz-és riasztó fegyverrel hol lehet gyakorlás céljából lőni? Gondolok itt előrántásra és utánna hogy gyorsan tudjak lőni.

Figyelt kérdés
Magánterületen lehet? És ha igen, akkor mi van ha a szomszéd rámhívja a rendõröket hogy lövéseket hall aztán kijönnek? Vagy csak lõtéren lehet?
2012. jún. 21. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Legszabályosabb az ha lőtéren csinálod, vagy kimész egy elhagyatott hegyoldalba vagy erdőbe ahol a lélek nem jár. Csak ugye az nem legális ha az erdészek vagy valaki rajtakap akkor komoly bajod lehet. Legjobb a lőtér, megkeresed a legközelebbit felhívod őket telefonon elmondod hogy mit szeretnél egyeztetsz időpontot meg befizetsz valami díjat és akkor mehetsz. És így jobb szerintem mert lehet lehetőséged lesz még arra hogy kipróbálj még pár olyan fegyvert ami esetleg érdekel és te nem használhatsz olyat.
2012. jún. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bárhol a világon. A közterületeket kivéve. De például az előszobádban lehet.
2012. jún. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
6%

"Magánterületen lehet? És ha igen, akkor mi van ha a szomszéd rámhívja a rendõröket hogy lövéseket hall aztán kijönnek? "


Akkor megbírságolnak egyrészt csendháborításért ez nagyjából úgy harminc ezer és garázdaságért, mert a szomszédban először riadalmat, majd miután megtudta, hogy csak ökörködsz megbotránkozást keltettél. De ennek is csak kettő év a legmagasabb tétele, és ha előtte nem voltál büntetve valószínűleg ezt is megúszod pénzbírsággal.


Úgy saccolom összességében úgy 100-150 ezerből még a perköltséggel is ki fogsz jönni.

2012. jún. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3/3-mas


Ez komplett hülyeség.


Szólj a szomszédnak, hogy lövöldözni fogsz és nem szólhat egy szót sem, azt csinálsz a saját ingatlanodon amit akarsz. A csendháborítás csak este 10 és reggel 6 között lehetséges, gondolom nem is akkor akarsz lőni. A megbotránkoztatáson meg jót röhögtem.


Egyébként tényleg a lőtér a legjobb, ott segítenek is.

2012. jún. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: tudom, hogy a csendháborítás egész napra érvényes, de körbe fognak röhögni a rendőrök ha kihívod délben őket hogy nagy a zaj...
2012. jún. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kovpet ***** válasza:
Az előrántást tudod gyakorolni csendben is. Pufferpatron a fegyverbe (hogy ne üresen csettegtesd) és mehet.
2012. jún. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!