Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Élelmiszerbolt alkoholárusítás...

Élelmiszerbolt alkoholárusítás engedélyének megvonása hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van a házunk mellett egy ócska kis közért, ami helyi alkoholista, csőcselék rendszeresen látogat (régebben minden nap, mostanában heti 3-4 alkalommal az intézkedéseimnek köszönhetően). Van, hogy reggel 6-kor már itt isznak, üvöltöznek, meg röhögnek, odavizelnek a bolt melletti játszótér mellé (a konyhaablakunk alá), és gyakran ez este 22-23-ig is eltart, kisebb-nagyobb szünetekkel. Kb 100x kihívtuk a rendőrséget, akik olyan szinten nem csináltak semmit, hogy kijöttek kb egy óra múlva (volt, hogy akkor már nem voltak ott), és amikor ott voltak, megnézték az irataikat, aztán elmentek, de se bünti semmi, és még csak el sem küldték őket. Írtam az önkormányzatnak, köztereseknek, ahol annyi választ kaptam, hogy gyakrabban ellenőrzik majd a boltot. Ez annyiban merül ki, hogy egy kocsi elmegy a bolt előtt, de ha ott is vannak, szépen továbbhajtanak. Gondlom senkinek nincs havi 80e-ért jelentéseket körmölni (bár nem tudom kényszerítette e valaki őket erre a pályára). Ezen felül beszéltem a tulajdonosnővel, aki azt mondta, hogy nem tud mit csinálni, kiírta az üzlet elé, hogy a bolt előtt tilos az alkoholfogyasztás. Ennek ellenére folyamatosan kiszolgálják őket. Mikor ezt felvetettem, azt mondta, hogy csak bejönnek, és elveszik a sört, lerakják a pénzt, meg hogy megfenyegették őt is. Ez persze kamu, mert ezek egy része a lányának a cimborái. Mondtam, hogy akkor hívjon rendőrt, erre ő: nem hív rendőrt, mert akkor őt cseszik meg (MI VAN?) Egyébként elmebeteg a nő, amikor összefutottam vele a boltban, akkor nekem esett. Egy alkalmazottját kirúgta, erre annak a férje bedühödött, bement, és elvitt néhány sört. Erre persze ki tudta hívni a rendőrséget.

A többi lakót is zavarja, de senki nem mozdítaná a kisujját sem (ismeritek a tradicionális jó magyar összetartást). Gondoltam arra, hogy a boltot be kéne záratni, de egy ilyen petíciót senki nem írna alá, mert mindenkinek kényelmes, hogy csak leslattyog ebbe a boltba, nem menne el 100m-ert a következő épkézláb boltig. Gondoltam, hogy az alkoholárusítási engedélyét kellene bevonatni. Ehhez kérek szépen segítséget, hogy ez milyen feltételekkel történhet meg, és milyen lépéseket kellene tennem az ügyben. Attól félek, ha mondjuk kijönnek ellenőrizni, és pont nincsenek itt, akkor az ügyet alaptalannak tekintik. Gondolom nem fognak heti 7 napon kétszer kijönni. Rengeteg képet, videót csináltam ezekről, de nem tudom, hogy az elfogadják e bizonyítéknak (bár ha mondjuk egy rablást levideózol, az sem hitelesített kamerával történik...). Az alkoholárusítási engedély bevonását megcélzó petíciót talán aláírnák a "kedves" lakótársak. Kérlek, hogy segítsetek, mert munka mellett végzem az egyetemet, és már teljesen ki vagyok készülve! Köszönöm szépen előre is!


UI: a másik megoldás az lenne, ha rá lehetne venni a rendőrséget, hogy büntessék is meg őket, minden alkalommal, amikor kijönnek. Van a rendőrségnek felügyeleti szerve? Kötelezve vannak jogszabályilag, hogy ki kell szabni büntetést szabálysértés esetén (alkoholfogyasztás közterületen, csendháborítás, odahugyozás, stb), vagy egyéni mérlegelési joga van? Mit tehetnénk?



2012. jún. 28. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Segíteni nem tudok, de más sem fog tudni segíteni - hathatósan.

A rendőrség olyan, amilyen, - gyakran azt a munkáját sem végzi el, amiért tartják, "csak van".

- Nem szabad figyelmen kívül hagyni az elenyésző töredék munkáját, aki tényleg próbálja lélekkel megtenni azt, amit MEG LEHET tennie. De pontosan itt van a kulcsszó, a kulcs gondolat: lényegében a "törvény" a legfőbb ellensége a rendőrnek, a "munkaalanyok" kevésbé jelenten(én)ek gondot...


Van itt azonban más probléma is!

Az említett szeszkazán-kör túlnyomó hányada - és ezt látatlanban borítékolom, - hajléktalan, aki már nemigen talál más örömet, "életcélt" az életében, mint megszerezni a napi betevőt és tompulni...


Emlékeztetőül említeném meg, hogy a mikor a jelenlegi főpolgármester hatalomra került, "felgyűrt ingujjal", bőszen, gőgös hangvitellel hirdette, hogy a hajléktalanok így, a hajléktalanok úgy...

SEMMI (!) nem változott, - csak annyi, hogy többször csesztetik a rendőrök őket látványosan, - megteremtve ezzel az utcán kint lévő állampolgárban azt a hamis érzetet, hogy igen, "teszünk értetek valamit".

- Ne zavarjon senkit, hogy az angyalföldi lidl-nél meg szétszedik a kocsikat a parkolóban, amíg bemegy az ember vásárolni ÉS (!) ezek után odamennek az emberhez kéregetni! - Ez így van rendjén - a főpolgármester és a fennhatósága alá tartozó rendőrük szerint, kiknek egész nap védett, őrzött garázsban figyelnek járműveik.


Szóval a látványos piszkáláson kívül nem történik semmi.

Elzavarnak a rendőrök valahonnan egy hordát?

Odébb mennek 200 méterrel és ott folytatódik minden, ahol befejeződött öt perccel azelőtt.

ÉS amint odébbállnak a rendőrök előkerül egy másik horda... Ez amolyan "Sisifus-mitologhy"...


Kérdezem Önt:

Mit tud tenni egy hajléktalannal?

Lecsukja?

Jót tesz vele, - lesz hol laknia, még ha meg is kell tennie ezt-azt a lakhatásért...

Megbírságolja?

Miből?

Mi a bírság fedezete?

- Ezt a főpolgármester sem gondolta át, csak "igét hirdetett"... :)

Odaállít minden jelzőlámpához, kocsmához, aluljáróhoz, pályaudvarhoz, parkolóba, tömegközlekedést kiszolgáló megállóba kettő rendőrt? - Mert egy rendőr, nem rendőr!

És ki fizeti a révészt?

Ha Ön Szolnokon lakna, "önként és dalolva", - széles mosollyal az arcán - vállalna fel újabb plusz sarcokat csak azért, hogy a "fővárosnak" titulált disznóólban rend legyen?


Be kell látnunk mindannyiunknak, hogy ezt a "háborút" nem nyerhetjük meg mi, akik egyelőre még képesek vagyunk adózni!

Érdekesség "csak" annyi van ebben az egészben, hogy ezekhez az állapotokhoz LEGKEVÉSBÉ azok járultak hozzá, akik isszák a levét, - sokkal inkább hozzájárult a hosszútávon zajló, szakértelem nélküli, átgondolatlan vezetés, az esztelen felszámolás, át-, szét-, kiszervezés, a tudatos züllesztés, amortizálás.


Egyetlen "pirinyó", - közvetett - példa:

Lemondott egy miniszter.

A helyébe lépőnek az volt az első - világtörténelem menetét jelentősen formáló - problémája, hogy megváltoztassa a disznóól nevét, aminek a vezére lett.

A politikusok közül SENKI (!) nem gondolta, gondolja át, hogy mennyibe kerül az összes (!) névtábla, bélyegző - és egyéb azonosító - lecserélése, a számítógépes háttér átállítása és a hasonló "nyalánkságok", - majd fizeti a magyar paraszt!

Költözködésről, fizikai összevonásról/tagolásról, bútor-, gépjármű-, személycsere még szóba sem került, - pedig bevett gyakorlat, hogy mindenki a saját, extra igényeihez igazít mindent a hatalomátvétel után Magyarországon és "az ár nem számít".

2012. jún. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!


Sajnos ezekkel a dolgokkal én is tisztában vagyok. Egyébként nem hajléktalanok, de egyik sem dolgozik. Mind itt lakik a lakótelepen. Korban is 30-50 körül vannak. A környékbeli talponállók bezárnak 8-kor, és már onnan is ide jönnek sokszor. Már ott tartunk, hogy el akarjuk adni a lakást, pedig ezt leszámítva ez egy csodálatos környék, és nagyon szerettünk itt lakni.

2012. jún. 28. 10:56
 3/12 anonim ***** válasza:
14%

"....ócska kis közért::::::::::"


eddig olvastam te kis nagyképű mocsok

2012. jún. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Megvan rá az okom, hogy miért ócska. 1 éve lejárt élelmiszer, penészes és rothadó gomba, gyümölcs, stb. Mindemellett rohadt drága. Nem mondom, hogy minden nap, de egy jó ideje nem járok már azóta oda. És ne mocskolódj.
2012. jún. 29. 01:58
 5/12 A kérdező kommentje:
Mellesleg mit izgat ez téged (Már ha nem tied a bolt - ha igen, akkor most szembesülj a helyzettel)? Olvasd végig, és próbáld meg az itt lakók helyzetébe képzelni magad. Az egész környék okádik már ettől, de senki nem tenne egy lépést sem. Eleinte nem érdekelt különösebben, próbáltam meg nem odafigyelni, de amikor (munka mellett) vizsgaidőszak alatt végig itt tivornyáztak, és sokszor úgy mentem vizsgázni, hogy alhattam volna pár órát előtte, ezek meg rákezdtem reggel 6-kor. Kívánom neked, hogy amikor próbálsz munka és tanulás mellett kicsit pihenni, akkor hallgasd az ehhez hasonlók üvöltözését és hörgését, és amikor vacsizol, akkor álljanak sorban az ablakod előtt, hogy odavizelhessenek. A bolt pedig asszisztál ehhez.
2012. jún. 29. 02:09
 6/12 anonim válasza:
42%
Menj be az önkormányzathoz! Nálunk bezáratták a boltot.
2012. jún. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Amúgy a bolt nem ócska, csak a düh szólt belőlem, ezt gondoltam közlöm. Amiket leírtam, évekkel ezelőtt voltak (penészes gomba, stb).
2012. jún. 29. 11:46
 8/12 anonim válasza:
39%
Szia!Nálunk is hasonló a helyzet,kezelhetetlen és kilátástalan.Te melyik településen laksz?
2012. júl. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szia!


Természetesen Budapesten... :(

2012. júl. 6. 07:27
 10/12 A kérdező kommentje:
A "természetesen" arra vonatkozott, hogy hol másutt lehet még ilyen csőcselék.
2012. júl. 6. 07:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!