Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyibe kerül kb. egy kis...

Mennyibe kerül kb. egy kis élelmiszerbolt megnyitása engedélyekkel, árubeszerzéssel együtt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 12:48
 1/9 Smartguy86 ***** válasza:
100%
Ha sikerül jó beszállítókat találni, akikkel kibulizol egy késleltetett fizetéses szerződést, akkor lényegében csak a helybérlet megvétele, az engedélyek, és az alkalmazott kell első körben. Persze nem árt egy üzleti terv és egy piackutatás - ezek persze sok esetben csak saját termések.
2011. szept. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én lennék az eladó is.
2011. szept. 6. 12:59
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Mind mennek tönkre, Te meg nyittani akarsz? Bátorság és pár milla azért kell, de nem jobb akkor már eleve kidobni, nem kell megszenvedni az elvesztését plusz munkával!A bérbeadónak, államnak tuti haszon!
2011. szept. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha van ingatlan fedezete (és Budapesten vagy környékén szeretne boltot nyitni) , akkor meg tudjuk nézni finanszírozza e valamilyen pénzintézet, és a könyvelést is elvállaljuk, írjon privát üzenetet, ha érdekli az ajánlat.
2011. szept. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennek csődbe? Hol?

Van ismerősöm, aki egy lepukkant közértbe dolgozik, nem egy forgalmas helyen, napi 300e körül van a bevétel. Egyszer számolgattunk, hogy kb. mennyi haszon lehet rajta, arra jutottunk, hogy olyan 400-500e/hó. Ami nem olyan jó, de nem is olyan rossz. Mert ehhez min. 2 ember kell, és napi 10-12 óra munka. Ami azt jelenti, hogy 250e/hó/fó.

Tőke ezért kell, mondok egy pl, amikor az italokat hozzák, 800e kp, 1 hétig elég. A dohány szintén rengeteg pénz, nyereség pedig szinte nuku rajta.

Milliós nagyságrendekről beszélünk.

2011. szept. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a XV. kerületben lakom, itt a környéket szerintem van vagy 30 kis bolt plusz itt van a tesco, és a polus és mióta itt lakom egy kis vegyesbolt szűnt meg létezni a többi működik ugyanazzal a tulajjal ugyanott... Én is gondolkodtam már egy vegyesbolt elindításán, igazából hely, árukészlet, és engedélyek kellenek hozzá, no meg két hűtő, pár polc, és ha az ember nem akar egész nap bent állni egy alkalmazott. Szerintem 5-7 millából el lehet indulni, és ingatlan fedezettel lehet hitelt felvenni ilyesmire. Ha jól választ az ember hitelkonstrukciót, akkor bőven ki lehet termelni a hitel költségeit.
2011. szept. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én vidéken lakom, de itt is elég jól mennek az ilyen kis élelmiszerboltok. Nem tudom miért kell rögtön lehurrogni. Ilyen hozzá állással nyilván nem is menne.
2011. szept. 6. 16:27
 8/9 anonim válasza:
10%

15:14 --> azért azt is nézd, hogy hiába akkora a bevétel, abból adózni is kell, könyvelőt kikell fizetni, vannak ugye egyéb költségek is mint pl rezsi, vagy a bolt vezetéséhez kellő kellékek...


ha egy kisbolt havonta 500 ezret profitálna akkor kb mindenki azt nyitna :)

2011. okt. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Császár Csilla 1979 ***** válasza:
92%
Csakhogy nem mindenkinek van érzéke és elég pénze ahhoz, hogy üzlete lehessen!!!
2013. jún. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!