Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyuka kontra zene-együttes a...

Anyuka kontra zene-együttes a szomszédban: kinek mennyit kell engednie?

Figyelt kérdés
Van egy együttes a szomszédomban, egy udvaros kis társasház, mást nem zavarnak, csak a babát. Szegénykém valahányszor beindítják a basszust felriad álmából és sír. Egyik nap éppen felvételt készítettek, ahová vidékről utazott le egy társuk egy egész napra. Ez azt jelenti, hogy kb. két percenként ismételgették ugyanazt a szakaszt (amíg majd tökéletes nem lesz), és két percenként indult be a basszus majd hallgatott el. A babám meg kb 2 percenként riadt tágra nyílt szemekkel és szunnyadt vissza ismét. Végül átmentem szólni nekik, de elég rosszul éreztem magam, végül is nem este csinálták, hanem nap közben. Amúgy ez napközben megengedett? Nektek vannak ilyen jellegű gondotok a szomszédotokkal?
2012. júl. 1. 21:41
1 2
 1/17 anonim válasza:

Hát, nálunk a "szabály" a társasházban, ahol lakunk, hogy este 10-ig mehet a hangoskodás. Bár nem tudom, ők mennyire hangosak, hogy csendháborításnak minősül-e.


Esetleg nem tudnátok megbeszélni velük, hogy szólnak, mikor lesz ilyen alkalom - mert végülis őket is meg lehet érteni -, és akkor elmentek valahová? Pl. nagymamához.

2012. júl. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez megy évek óta. Intelligensen nem lehet velük beszélni, rendőr is volt már, éjjeli csendháborítás....semmi. Tűrni vagy elköltözni.
2012. júl. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Tudod, attól, mert valakinek babája van, nem várhaja el, hogy onnantól kezdve mindenki csendben mászkáljon. Nem, ha ők zenélnek, akkor tegyék. Miért, ha fogorvos lakik melletted, és a csecsemőt zavarja a fúró hangja, átmész, és megkéred, ugyan, hagyja már abba?


Én pár hónapos voltam, mikor csinálták a házunkat. Mellettem ment a betonkev., fúrtak, véstek, kalapáltak, és mégis tudtam aludni, ha meg nem, hát istenkém! Nem lettem tőle lelki beteg.

2012. júl. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Nappalra is van egy meghatározott szint, amit nem léphetnek át. Az ilyen zenekaroknak általában hangszigetelt műhelyük van.Másokat nem zavarnak?
2012. júl. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát napközben abszolút megengedett. Ha jól értem ez egyszer fordult elő egy felvétel közben, azt meg igazán ki lehet bírni. Nálunk állandó jellegű a probléma, még csak nem is zenészek, hanem semmirekellő tinik.
2012. júl. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nálunk a szomszéd kutyája ugat monoton, magas hangon, szinte egész nap. Már utálom a dögöt!!


Amúgy bebizonyították, hogy a babáknak egyáltalán nincs szükségük teljes csendre mikor alszanak, sőt!

Ha kiskorában nem szokja meg, hogy zajban is tudjon aludni, felnőttként is fel fog riadni minden neszre.


Erre példa vagyok én is, hiába alszom mélyen, a legkisebb neszre felébredek, míg a férjem, aki 3 testvérrel nőtt fel, zajos háztartásban, ha alszik akár ágyút is dörrenthetnek mellette.

Bizony irigylem, mikor minden reggel a szomszéd kutyára ébredek, ő pedig mélyen alszik mellettem.

2012. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem csak egyszer fordult elő, csak egyszer volt --eddig-- ilyen kétpercenkénti idegölés. Én értem, hogy őket is meg lehet érteni, ezért a kérdés, hogy kinek mennyit kell engednie. pl nappal van-e egy szint amit be kell tartani.
2012. júl. 1. 22:00
 8/17 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy bizonyítod be, hogy nem tartják be a szintet és hová fordulsz? Legfeljebb átszaladgálhatsz 2 percenként szólni, ezt teheted.
2012. júl. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Pedig lehet önkormányzathoz fordulni. Nem egyszer volt már olyanról tudomásom, hogy valaki hangszeren tanult és bizony a szomszédok miatt máshova kellett mennie gyakorolni.
2012. júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 asmosys ***** válasza:
Fényes nappal is megvalósulhat a csendháborítás. Lehet mérni is, de mérés hiányában, bejelentésre is intézkedhetnek a rendőrök, ha indokolatlanul zavarják a lakók nyugalmát.
2012. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!