Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Börtönről pár hasznos informác...

Börtönről pár hasznos információ? Kapcsolattartás hogyan?

Figyelt kérdés
Tegnap elkapták a testvéremet a rendőrök.Már márciusban be kellett volna mennie a börtönbe.Így tegnap elkapták nem volt nála pénz se semmi,csak ami rajta volt(póló,rövidnadrág és egy papucs)Hogyan tudnánk fel venni vele a kapcsolatot.Azt olvastam neten,h neki kell kérnie kapcsolattartást,de ha nincs nála pénz akkor hogyan tud küldeni levelet?Gondolom szüksége lenne ruhára,tisztálkodási szerekre.Tegnap sok mindent meg is vettem,de hát így nem tudjuk eljuttatni hozzá.Aki tud kérem segítsen,h hogyan juthatnánk előbbre.
2012. júl. 2. 10:56
 1/8 anonim válasza:
Szia. Ne izgulj a tobbi rab bent ad neki boritekot, kesobb majd vissza adja persze. 1-2 heten belul megy a kapcsolattartasi addig semmit nem tudsz tenni. Ahogy vissza kuldod a kapcsolat tartoit mehet egy csomag utana. Persze tudod remelhetoleg a sulyhatarokat meg hogy mit lehet es mit nem. Szolj ha kell meg valami segitseg
2012. júl. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat :) Nagyon örülök,h végre valaki válaszolt,már több helyen is tettem fel kérdést.Abban reménykedem,hogy tud szerezni borítékot.Igen tudom,hogy kb.mekkora lehet egy csomag súlya.Jó lenne ha már ott tartanánk,hogy küldhetném a csomagot neki.

Tényleg nagyon köszönöm,hogy írtál.Olyan rossz ez a tehetetlenség.De csak túl jutunk a kezdeti nehézségeken.

2012. júl. 2. 14:03
 3/8 anonim válasza:
Nehéz az elején mindig. Nekem is a férjem bent van, szoval egyutt erzek.
2012. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tetris ***** válasza:

Ha ennyire szereted a testvéredet, akkor legfőbb ideje, hogy alaposan elbeszélgess vele az életviteléről. Be kellene látnia, hogy így nem lehet élni, ahogy ő teszi. Talán még nem késő, hogy belássa ezt, és jó útra térjen.

Ne engedd, hogy egy bűnöző legyen a testvéred, akiért ennyire aggódsz, akit így szeretsz.

2012. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csinált régebben is pár hülyeséget,de nem ilyenek miatt vitték el.Nem fizette a gyerektartást.A gyerek már 5-éves.Így csak hébe-hóba adott az anyukának némi pénzt,de ez mind1.A tárgyaláson azt mondták,hogy van egy hete összeszedni 300-ezer forintot,de hát honnan kérdem én?

Persze amit írtam az elején,h csinált pár hülyeséget az igaz.Volt felfüggesztettje is.Nem védem,mert tudom,hogy ha nincsenek ezek a dolog élhetné az életét nyugodtan,de mégis csak a bátyám.

2012. júl. 2. 14:55
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt szeretném még megkérdezni,hogy hogyan működik a csomag küldés?Ugye neki most ott bent nincs szinte semmije és ha sikerül elintézni a kapcsolattartóit utána mehet a csomag is.Ezek szerint "Havonta 1 tisztasági (7 kg-ig, vagy nincs súlyhatár, ezt börtöne válogatja) és 1 élelmiszer (5 kg-ig) csomag küldhető."Ezt most találtam,de nem tudom,mert más hol mást is olvastam.Aki tud erről valamit kérem írjon.
2012. júl. 2. 15:21
 7/8 anonim válasza:
Havi egy élelmiszer csomag (nem szigorúan véve csak élelmiszer lehet benne) 5 kg - ig mehet. Tisztasági azt hiszem 2 havonta van. Ami fontos, hogy mikor a kapcsolattartóit visszaküldöd, akkor a borítékra írd rá, hogy "kapcsolattartói papírt tartalmaz", nekem a sógorom van bent, és kibontás nélkül visszaküldték a férjemnek a levelet, mert nem tudták, hogy a papír van benne, és addig ugye nem volt kapcsolattartó.
2012. júl. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nagy amina válasza:

Az a lényeg ha meg kapod a kapcsolat tartoit,abba remélhetőleg lesz már egy levél is amiben a testvéred pontosan le írja mi kell neki.

Nem tudom cigizik vagy kv zik e a testvéred,de jó ha van bent nála mert ott bent ez a "pénz" ezzel tud fizetni..

a csomagot ha küldöd mindig ird rá h általános v tisztasági...

2012. szept. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!