Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most hogy is van ez az "ápolás...

Most hogy is van ez az "ápolási segély"? Ezeket nem ellenőrzik olyan szigorral?

Figyelt kérdés
A rokkantak behívták kötelező orvosi vizsgálatra,hogy "frissítsék"a jogosultságot.Ez eddig oké,értem.De hogy "ápolási segélyeket"olyan 60-70 éves nyugdíjasokra vesznek fel,akiknek a természetes öregségi bajokon kívül semmi más betegségük nincs,ez azért furcsa.Aki ápolási segélyt kap,nem is köteles az ápoltal egy ingatlanban lakni,ami már eleve visszaélésekre ad okot.A "betegek"állapotát a kutya sem ellenőrzi,hogy valóban ápolásra szorulnak-e,vagy az egész a segély felvételére megy.Így ne csodálkozzunk,hogy az adófizetők nem győzik az adókat befizetni.
2012. júl. 6. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Le vannak fosva az adófizetők.
2012. júl. 7. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azok meg mégjobban akik az adófizetők pénzén élősködnek,ugyanakkor semmi bajuk nincs.
2012. júl. 7. 13:20
 3/5 anonim ***** válasza:
erre is kell orvvosi igazolás, nem ???!!
2012. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze kell.Csak azt nem értem,hogy miképpen lehet "ápolt"valaki úgy,hogy rendszeresen utcára jár,saját magát látja el,főz mos takarít.Akkor kit ápolnak az ápolók??
2012. júl. 9. 00:47
 5/5 Melinda28 válasza:
Teljes mértékben egyet értek önnel.Én megigényeltem az édesapám miatt (Alzheimeres,kezd leépülni bár még csak 68 éves,)szinte semmit sem tud csinálni önállóan.A család is teljesen kivan, mind testileg,mind lelkileg.Az önkormányzat(pénzhiány és még pár nevetséges indokkal) elutasított,fellebbeztem,elutasítás!(orvasi-házi orvosi,neurológiai,pszichiátriai-szakvélemények mellett)Bár tudok a faluban olyan személyeket akik kapják a segélyt és a "rokkant" vígan mászkál az utcán és hajkurássza a nőket!Vagy éppen háztartást vezet.Aki pedig ténylegesen rászorulna (mint mi is) az le van szarva!Nem érdekes hogy minden nap főzök,mosok,takarítok.Télen fát hasogatok,fűtök.Nyáron fűnyírás és stb..Nem érdekel édesapámat akkor sem adom be intézetbe!
2013. jún. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!