Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kell egy népcsoportot...

Miért kell egy népcsoportot ennyire védeni, elnézni mindent?

Figyelt kérdés
Most néztem a híradót, régebben a cigányok szétvertek egy autót, büdös magyaroztak, "halál a magyarokra" botot találtak stb.Nos a védőügyvéd fel van háborodva, hogy a cigányokat rasszista támadásért ítélték el szerinte csak garázdaság és nagy büntetést kaptak 34 évet összesen. Mikor rákérdeztek hányan elkezdett ködösíteni tízenakárhány ember, arra a kérdésre voltak e már büntetve ? a válasz valakik igen valakik nem. Kiderült a legsúlyosabb büntetés két év volt amit egy visszaeső bűnöző kapott halmazatiként. Ellenkező esetben kíváncsi vagyok ha egy magyar csoport ver szét egy cigányokkal teli autót mit kaptak volna... Miért kell ennyire aránytalanul védeni őket?
2012. júl. 7. 09:31
1 2
 11/18 intrepid ***** válasza:
70%
Folytatom...Látták, hogy így is lehet élni, de azt nem látták meg, hogy ezért mennyit kell dolgozni. Viszont mindent akartak, akkor és azonnal. Valamikor 2000 előtt taxiztam, nálam csak akkor utaztak, ha előre fizettek. Érdekes, fele vállalta, a másik fele kiszállt. A fene sem sajnálja, azokat úgyis ingyen vittem volna.
2012. júl. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én most komolyan nem értem, mi a problémád. A büntetésüket megkapták, az ügyvédnek meg az a dolga, hogy védje őket, és a lehető legkisebb büntetés mellett érveljen. Gondolom az ügyésznek nem ez volt a véleménye.
2012. júl. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Andizsuzsi. elmondom mi a problémám. Ebben az esetben valóban megkapták de fordított esetben (magyar ver cigányt egyedül nem csoportosan ami súlyosabb kategóriába esik ugye)minimum 5 év. az a dolga a védőnek, hogy védje és ne támadja az áldozatokat (minek voltak ott, csoportosan megfélemlítették őket stb)ne támadja a bíróságot, hogy azért kaptak ilyen SÚLYOS ítéletet mert cigányok, ne próbálja bemagyarázni, hogyha csoportosan összevernek valakit csak garázdaság (ellenkező esetben gyilkossági kísérlet) Egyenlő bánásmódot se többet se kevesebbet. Ezzel a nagy pozitív diszkriminációval van problémám, ami már nevetséges.
2012. júl. 7. 11:17
 14/18 anonim ***** válasza:
43%

Kedves Kérdező!


Tudsz egyetlen olyan esetet, amikor magyarokat ítéltek el rasszista indíttatású cselekményért? Mert romákat már többször is.


Miért az a második mondat a "cigányokkal kivételeznek" után, hogy "velük vannak tele a börtönök"? (Nem most konkrétan. Általában.) Vagy annyira túlteljesítenek a bűnözésben, hogy még a nagy kedvezmények mellett is velük van tele?


Miért érthetetlen, hogy egy ügyvéd teszi a dolgát?


Miért? Miért?

2012. júl. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Azért nem tud ilyen esetet, mert nem valószínű, hogy a magyar veri meg a húszfős cigány családot.
2012. júl. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Andizsuzsi ***** válasza:
De kérdező! Ha ezek a bíró érvei lettek volna egy enyhe ítélet után, akkor megérteném a háborgásodat. De a fentieket ezek szerint nem vette figyelembe a bíró, megkapták a nekik járó büntetésüket. Az meg, hogy az ügyvéd utána mit mond, teljesen lényegtelen. A legutolsó gyilkost is védi az ügyvédje.
2012. júl. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Tudsz egyetlen olyan esetet, amikor magyarokat ítéltek el rasszista indíttatású cselekményért?


egyet? nem tudom hol élsz, ha cigányt ér sérelem kapásból rasszizmus. Tele vannak a börtönök cigánnyal, jól látod és azt is, hogy a többségük bűnöző életmódot. Minden cigány családban van olyan aki börtönben van vagy volt már büntetve.(pl Mága hegedű művesz unokaöccse, karamell testvére tehát nem csak a lecsúszott réteg. Munkát nem végeznek (többségük) és valahonnan megélnek mégis. Igenis bűnözésre nagyon hajlamosak és azzal védekezni, hogy sokan vannak börtönben nevetséges.(akkor mennyien lennének aha a sok felfüggesztett büntetést (aminek többségéért más nemzetiség letöltendőt kapna) azt is bevinnék. Mielőtt rasszista lennék (már mindegy úgyis) semmi bajom semelyik nációval, sőt még a cigánysággal sem azokkal van bajom akik lopnak garázdálkodnak gyilkolnak és ha cigányok ezek akkor nem tudom másként kifejezni. (nem minden cigány bűnöző, és nem minden magyar becsületes mielőtt ezzel jönnél) a médiában pontos adatokat nem találsz de a környezetedben és a hírekben (ott látni ki milyen származású, hiába van kitakarva az arca) megnézheted milyen arányban vannak cigány származású és más nációjú bűnelkövetők. Tehát a kisebbség nagyobb arányban követ el bűnt mint a többség. Legalábbis az én környezetemben így látja mindenki,és én is ezt tapasztalom.

2012. júl. 7. 11:43
 18/18 A kérdező kommentje:
Andizsuzsi: igen a védő mondta, ne ragadj le ennél.de engem ez a mosdatás és kettős mérce húzott fel pl azzal akarja bízonyítani, hogy nem rasszista támadás mert a halál a magyarokra feliratú botot nem látta mindenki. és hogy a nyolc napon túli sérülést nem a cigányok okozták hanem az autó üvege ami betört. Nem azzal védekezett pl hogy elvesztették a fejüket vagy hirtelen felindulás, vagy elmezavar akármi hanem az áldozatokat támadja őket beállítva egyedüli bűnösnek míg az elkövetők nem tehettek mást címszóval természetesnek veszi a tettüket.
2012. júl. 7. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!