Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkaügyi központban normáli...

A munkaügyi központban normálisak az ügyintézők, vagy megütötte őket a meleg?

Figyelt kérdés
Ma voltam pecsételtetni,hozzáteszem másfél éve ügyintézőt nem láttam, csak a recepciós viszi el a könyvemet.Mivel közeledik az egy évem,és 10 napom hiányzik a kötelező 30 napos közmunkából,így kénytelen voltam "asztalhoz kérni magam"Végig hallgatva az ügyintéző a mondandómat,miszerint NINCS,és nem is találok még csak alkalmi munkát sem,a következőket mondta.Igen,Budapesten valóban nincs közmunka,DE EZZEL SZEMBEN SZEGEDEN ÉS PÉCSET tudnának nekem adni közhasznú munkát a hiányzó napokra.Tehát kapjam össze magam,és irány a pályaudvar,és Szeged.Hogy aztán ott hol fogok lakni,na meg miből,hogy a 8 éves fiamat hová tegyem arra nem tudott választ adni.Lényeg,hogy ott van meló ha gondolom oda kitud közvetíteni...Úristen,ha belegondolok,hogy ilyen emberek ülnek a hivatalokban a frász tör ki.
2012. júl. 9. 12:40
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%

Engem töröltek a nyilvántartásból,mert a több mint 1 év alatt 2 alkalommal tévesztettem a dátumot és nem jelentem meg csak 2 nappal később.

Pedig a törvényben világosan benne van,hogy csak akkor törölhet,ha a felszólítás ellenére sem jelenek meg.

Munkát persze soha nem találtak ők sem.Az ügyintéző egy bunkó paraszt volt és csak azért nem borítottam rá az asztalt,mert abból is még nekem lett volna bajom.

Ja és még követelnek vissza tőlem fél havi munkanélküli segélyt :D

2012. júl. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Ki van nekik adva parancsba, hogy nem regisztrálhatnak több munkanélkülit, amíg legalább ugyanennyit nem törölnek a rendszerből. A valóságban tényleg jóval több munkanélküli van Magyarországon, mint ahányat regisztráltak. És ha még bérletet, utazási költséget sem fizetnek, és ilyen elmebetegek ülnek ott, mint amiről mesélsz kérdező, akkor ez nem is fog változni. Az a pénz, amit vidéki közmunkával keresnél, nem lenne elég a szállásra és az utazásra sem. Tragikus, ahogy nálunk a munkanélküliséget kezelik, nem csoda, hogy egyre több munkanélküli van még így is, hogy több százezren mennek külföldre dolgozni.
2012. júl. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Drága fideszünknek köszönd, ne a munkaügynek, ugyanis azok találták ki,hogy a világ végére is közvetíthető legyen az ember közmunkára.És ha nem tudod elvállalni, még te vagy a szemét....

Igen, ilyen agyalágyult dísz-bu-zik ülnek a hivatalokban, ezek döntenek emberek sorsáról, jó, mi?De végül is úgy kell nekünk, minek hagyjuk?!

2012. júl. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Most nem értem, hogy az ügyintézővel van gondod, vagy azzal, hogy nincs munka?

Az ügyintéző megmondta, hogy nem tud Budapesten munkát adni, ez nem tőle függ, rajta kívülálló tény. Ezután elmondta, hogy Szegeden és Pécsett van lehetőség munkát találni. Ha nem mondta volna el, akkor ő követ el szakmai hibát és azért lehetne csesztetni.

2012. júl. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A munkaügy is egy mocskos tróger banda.

Nekem egyetemre kellett mindig vinnem egy igazolást arról, hogy nővérem nincsen regisztrálva a munkaügyi hivatalnál álláskeresőként.

Ezt 5 féléven át sikerült kiadniuk a diplomás munkaügyi központban mosolyogva, meghatalmazással. Még meg is jegyeztem magamban mindig, hogy ezek milyen rendesek.

Idén megszánt a diplomás központ a területileg illetékes helyre kellett menni.

A sorszám osztó banya egy mocskos kretén, már messziről látom, hogy kiabál az ügyfelekkel, KÖVETKEZŐ! ordításokkal hívja a köv. szerencsétlent aki nyilván nem azért áll ott, mert épp semmi jó nem volt a TV-ben :( Sorra kerültem mondtam mit szeretnék, erre:

- Adja ide töltse ezt ki, álljon újra sorba 30 napon belül kiküldjük KÖVETKEZŐ!

Mondtam, hogy 30 nap nekem nem lesz jó 2,5 évig kivártam a sorom és helyben megkaptam nem kérek se pénzt se munkát az államtól egy papír kell arról, hogy nincsen munkakeresőként regisztrálva...

Erre kitépte a kezemből a kérvényt és a meghatalmazást elkezd kiabálni, hogy MEGHATALMAZÁST CSAK AKKOR FOGAD EL, HA OTTVAN AZ IS AKI A MEGHATALMAZÁST ADTA!!!!

Na ekkor elborult az agyam. Elsőként anyám nem ordítozik velem egy utolsó senki suttyó paraszttól ezt végképp nem tűröm el. Másik pedig, hogy mi értelme lenne egy meghalatamazásnak, aha z is ott kell legyen, aki adta? Akkor már elintézi a saját ügyét Ő nem?!

Mondtam neki, hogy az iroda vezetővel szeretnék beszélni de ő természetesen nem volt bent...


Végül írtam az irodavezetőnek egy panaszt, aki aránylag normálisabb hangnemben válaszolt 2 hónap után miszerint értsem meg az ügyintézője leterhelt, és bla-bla-bla. Persze írtam neki, hogy nem találja-e szégyennek, ennyi lelkes munkakereső állampolgár között egy iylen kretént foglalkoztatni, amikor a sorból bármikor rögtön kiszedhetne 5 jobbat aki örömmel elvégezné mosolyogva tisztességgel a munkáját, dehát... Értsem meg leterhelt.

Se elnézést semmit nem kért, és azt sem tudta megmagyarázni, hogy az az egysejtű miért nem fogadta el a meghatalmazásom, csak felajánlotta, hogy postázzam el a kérvényt, és a meghatalmazást 30 napon belül SORON KÍVÜL nekem kiküldi postán.

Csak az egyetemen a leadási határidő már 2x lejárt, így szartam az egészre.

De megdöbbentő, hogy ahelyett, hogy tisztelnék a munkájukat aminek szerintem napi 1000 és 1000 munkakereső között 10x több értéke lenne, inkább trógerül viselkednek, és ezt el is tűrik tőlük...

2012. júl. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A leterhelt kretén egysejtű szerintem egy semmit tudó protekciós volt.Lehet, pont az irodavezető sógor komája.A protekciósok ilyenek általában,, nagy a pofájuk és semmit nem tudnak normálisan elintézni.
2012. júl. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Azzal van bajom,hogy olyan természetességgel ajánlotta fel a vidéki munkalehetőséget,nekem aki Pesten élek,mintha csak annyi lenne a dolgom,hogy felmászok a vonatra.

Aztán azzal is bajom van,hogy tudva tudják,hogy NINCS MUNKA és mégis ezért a 10 napos hiányért el fogják venni a bérpótlómat.Mindegy öngyilkos nem leszek,tudomásul vettem,hogy ez a "csavar"az álláskeresők pénzének elvételére.Az viszont hétszentség,hogy ha egyszer sikerül egy jobb álláshoz jutnom,a lehető legkevesebb adót, és járulékot fogom produkálni ennek az államnak.Sőt,ha lehet semmit.

2012. júl. 9. 13:47
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem is értem, minek van a munkaügy!Munkát ajánlani sosem tudnak.Felvilágosítást adni alig tudnak valamiről.Kiteszik a pultra az álláslistát, állítólag aktuális, de a fél évvel azelőtt hirdetett állások is rajta vannak.Ott ül egy csomó naplopó, aki a semmiért kapja a fizetést.Aki meg értelmes, hasznos munkát tudna végezni, annak nem jut munkahely.


Egyébként pont azon gondolkoztam, hogy Pesten kéne munkát keresnem, ott biztos van.Most le vagyok döbbenve, hogy ott sincs munkahely.Az hogy lehet?Hisz nagyon nagy város!

2012. júl. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is ez a hátsó szándék ezzel a sz@r közmunkával, hogy minél több embertől el tudják venni a támogatást.Nyomorodnának meg!Hát, én sem azon leszek, hogy ennek a szemétdombnak bármit is termeljek.
2012. júl. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Úgy lehet,hogy pl csepelen szinte az összes gyárat bezárták amiket meg nem ott nem magyarok illetve külföldi cégek dolgoznak.

Nincs semmi.Alig vannak üzemek,de azok is olyanok,hogy gépek dolgoznak nem emberek és azokhoz a gépekhez kell kezelő amiből meg megvan a létszám.Egy gyárban már negyed annyi ember dolgozik mint régebben.

Budapest sem aranybánya.Nagy tévedésben vannak az emberek.Ugyan az mint nyíregyháza csak nagyban.Vagy bármelyik vidéki város.

2012. júl. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!