Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkaügyi központban normáli...

A munkaügyi központban normálisak az ügyintézők, vagy megütötte őket a meleg?

Figyelt kérdés
Ma voltam pecsételtetni,hozzáteszem másfél éve ügyintézőt nem láttam, csak a recepciós viszi el a könyvemet.Mivel közeledik az egy évem,és 10 napom hiányzik a kötelező 30 napos közmunkából,így kénytelen voltam "asztalhoz kérni magam"Végig hallgatva az ügyintéző a mondandómat,miszerint NINCS,és nem is találok még csak alkalmi munkát sem,a következőket mondta.Igen,Budapesten valóban nincs közmunka,DE EZZEL SZEMBEN SZEGEDEN ÉS PÉCSET tudnának nekem adni közhasznú munkát a hiányzó napokra.Tehát kapjam össze magam,és irány a pályaudvar,és Szeged.Hogy aztán ott hol fogok lakni,na meg miből,hogy a 8 éves fiamat hová tegyem arra nem tudott választ adni.Lényeg,hogy ott van meló ha gondolom oda kitud közvetíteni...Úristen,ha belegondolok,hogy ilyen emberek ülnek a hivatalokban a frász tör ki.
2012. júl. 9. 12:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Én már azt is megpróbáltam,hogy INGYEN dolgoznék le műszakokat,csak hogy ez az átkozott 30 napom meglegyen.SEHOL nincs szükség alkalmi munkára,mivel JÁRULÉK KÖTELES ez is.Ettől persze halálra ijednek,és köszönik szépen.Na,akkor most én mit tudok tenni??Semmit.Elveszik és kész."Tegyék a szemére" az államfőnek a 22.800 Ft-mat,ennyi a hozzáfűznivalóm.
2012. júl. 9. 15:08
 12/17 anonim ***** válasza:
Háztartási munkával nem próbálkoznál?Nekem sok utána járásomba került annak idején, de megtudtam, hogy elfogadják azt is.Valakivel megbeszéled, hogy papíron takarítást vállalsz nála például, ő lesz a "foglalkoztatód".Csak ezt az ahehnél be kell jelenteni.Nyugi, csak egyszeri 1000 Ft befizetéssel jár, amit a munkáltatódnak kell kifizetni, szóval annak, aki alkalmaz.Ez nem nagy összeg és bőven meglenne a ledolgozott 10 nap, sőt több is, mert így legalább 1 hónapra be lennél jelentve.
2012. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nekem idáig mindenki azt mondta,hogy egy napra a járulék összege 1000 Ft-on felül van.Ez az egyszerűsített munkavállalókra vonatkozik.Tehát ha alkalmi munkát vállalok NAPONTA ennyi amit a cégnek utánam fizetnie kell.
2012. júl. 9. 16:19
 14/17 anonim ***** válasza:

De más akkor, ha cég alkalmaz és más akkor, ha a szomszéd Juliska néni, akinek nincs cége, csak egyszerű halandó.Akkor havi 1000Ft a járulék.

Ha cég alkalmaz alkalmi munkában, akkor nem tudom, mi a helyzet.Akkor már lehet, hogy napi 1000 Ft.

2012. júl. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
2012. júl. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ők sosem adnak munkát neked. Maximum vannak ott hirdetések aztán csináld magad. Jelentkezzél be rá, utazzál be stb...

Én majdnem 2 évig voltam bent a nyilvántartásba mint munkanélküli, persze maszekmunkák meg alkalmik bejöttek de azért még nem töröltek a rendszerből, és ők nem tudtak sohasem munkát adni. Szóval ők mindig ilyenek. Persze én találtam magamnak munkát mégpedig úgy hogy körbekérdeztem mindenkit aki dolgozott valahol hogy ne e keresnek oda embert meg becsempésztettem oda az önéletrajzaimat is és így sikerült munkát találnom. Ja és ha esetleg kínálnak valami szakképzést azt azért célszerű elfogadni mert többnyire munkát is adnak utána, de ez nagyon ritka. Egyik ismerősöm el is végezte a tanfolyamot de munkát nem kapott. És ez mellett tovább szívja a brét. A munkaügyire nem kell nagyon adni mert nem a legmegbízhatóbbak, csak úgy vannak ott.

2012. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

És uram láss csodát,MA FELAJÁNLOTTAK MUNKÁT!!!! Hetente háromszor kell beállnom egy zöldség-gyümölcs standra, eladóként.A bejelentést nem erőltetem...a fenti okok miatt.



köszi a válaszokat mindenkinek.

2012. júl. 10. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!