Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy van ez a 30 nap a segélyben?

Hogy van ez a 30 nap a segélyben?

Figyelt kérdés

Aki FHT kap (22800 ft) annak minden évben be kell mutatni 30 ledolgozott napot.

tavaly megvolt, idén viszont nem sikerül eddig.

Hallottam olyat is hogy közcélú mumkára ellehet menni, persze ingyen egy hónapra és ott is leigazolják a 30 napot.

erről hallot már valaki?

ez hpgy van? hol lehet ilyenre jelentkezni?



2012. júl. 10. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell keresni,feltéve ha találsz.Nekem ez sem sikerült,így szépen megvonták a 22.800 Ft-ot.Szaladgáltam fűhöz fához,akár ingyen is dolgoztam volna,de a járulék kötelezettség miatt még egy egy napra sem kellett munkaerő.
2012. júl. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem mindenki foglalkoztathat ingyenes munkaerőt. Jelentkezhetsz állatmenhelyeken, kórházakban, iskolákban.

Közérdekű önkéntes tevékenységnek hívják.

A szociális törvény 36§. (3) pontja alapján kell figyelembe venni.

Ha nem találsz ilyen helyet (nincs járulék fizetési kötelezettségük), akkor alkalmazzon egy ismerősöd 30 napig háztartási munkára (annak csak ezer forintos regisztrációs díja van)

2012. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én azért ezt nem hiszem el,hogy háztartási munkára összesen 1000 Ft-ot kellene fizetni egy hónapra,így meglenne az álláskereső 30 nap kötelező ledolgozott ideje.Akkor mindenki ezt csinálná,és nem kéne szaladgálni alkalmi munka után,és nem vonnának meg száz számra emberek bérpótló juttatását.
2012. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor te ne hidd el.

Keress rá a neten és megtalálod, hogy csak ezer forintot kell befizetni a NAVnak egy hónap háztartási munka után.

2012. júl. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

ez az állatmenhelyes dolog nem is rossz ötlet.

mikor jelentezek mit kell pontosan tőlük kérdeznem?

2012. júl. 11. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!