Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi szükséges ahhoz, hogy...

Mi szükséges ahhoz, hogy friss diplomás magyar orvosként (pl. Semmelweisen végezve) Angliában dolgozhassak és bekapcsolódjak a rezidensképzésbe?

Figyelt kérdés

Már van nyelvvizsgám, most nyáron készülünk különtanárral a Cambridge felsőfokúra, amit az Egyesült Királyságban is elfogadnak (meg szinte mindenhol). Németet is tanulok, de azt majd jövő nyáron, és abból szerintem csak középfokúm lesz.

Most azt szeretném inkább kérdezni, hogy tapasztalaitok és ismereitek szerint mi szükséges a kinti rezidensképzéshez való bekapcsolódásba? Mert gondolom Angliába nem olyan nehéz kijutni, mint az USA-ba. Gondolkodtam Ausztrián is (ugye az közelebb lenne), de én a német nyelvet kevésbé szeretem, mint azt angolt.


Jövőre felvételizem. (és egyetértek a hallgatói szerződéssel, szíves örömest visszafizetem a képzésem díját, de erről itt nem szeretnék vitát nyitni)


Előre is köszönöm!

17 / L



2012. jún. 13. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

elég nehéz. Mindenhol a UK experience a feltétel, amit meg ugye nem szerezhetsz meg, ha nem vesznek fel.


(nem írják ám oda, hogy feltétel, de rákérdeznek és ha nincs, már vége is az interjúnak)

Tehát próbálkozz, én ismerek többeket akik lehúztak 2 évet ápolóként és utána sikerült helvet találniuk.

2012. jún. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És azt meg tudja vki mondani, hogy az USA-ba való kijutáshoz mik a feltételek?
2012. jún. 13. 17:46
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
az még nehezebb. De az egyetemen majd lesznek ösztöndíjak az USA-ba is. Pályázz meg egyet és akkor mehetsz. Szintén ismerős volt aki gyógyszergyárban húzott le kint 4 évet, majd utána jött haza. Bát pár év után mindenki hazajön
2012. jún. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2012. jún. 13. 18:00
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem felvételizel kapásból Angliába orvosira? Ha úgyis az a terved, hogy itt dolgozz majd, akkor teljesen felesleges az otthoni diploma. Itt felvehetsz diákhitelt, amit csak akkor kell visszafizetned amikor a fizetésed elér egy bizonyos horribilisen magas szintet, amit lehet sose érsz el...


4 év alatt otthon még meg is szüntethetik az orvosi képzést, mondván így is túl sok az orvos és kevés a beteg... (mert ugye éhenhal a nép) ...


Amúgy amennyire én tudom elismerik itt a magyar orvosokat... az orvosok nagy része nem is angol, hanem indiai, arab meg egyebek... akik valószínüleg nem itt diplomáztak, mégis beléptek a rendszerbe. Szóval biztos meg a módja... (amit én nem tudok). De a lényeg, hogy hajrá! :D

2012. jún. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy Nyíregyen lakom, és csak Pesten van felkészítő tanfolyam...Meg könnyebb itthon elvégezni, majd visszafizetem.
2012. jún. 17. 16:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát aki Angliába készül annak Nyíregyháza-Pest nem távolság. Amúgy meg miből gondolod, hogy könnyebb otthon elvégezni? Szerintem egyáltalán nem... Ennek járj utána mielőtt döntesz.
2012. jún. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagy butaság, hogy a kint felvett diákhitelt nem kell fizetni. Kell és függetlenül a fizetéstől. Alegtöbb egyetemen pedig a tandíj jóval több mint amit a hitelből fedezni tudsz. Tehát tanulj csak otthon, még mindíg csak akb a harmadába kerül mint itt.
2012. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na az egyik ezt mondja, a másik azt mondja...Most hogy döntsek?


Óh..nekem csak annyi kéne, hogy ha itthon is végzek, akkor elfogadják-e a magyar diplomát?

2012. jún. 17. 21:08
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nagy butaság, hogy a kint felvett diákhitelt nem kell fizetni." Már miért lenne butaság? Angoltól hallottam, nem magyar fórumon olvastam...


Az, hogy a tandíj több mint a hitel... nos azt nem tudom.

Én amilyen szakokat nézegettem azok olyan évi 8ezer fontot dobnak... De az havira leosztva már nem olyan vészes. Ismerek olyat, aki egyedülállóként, fizetésből állta a tandíját és lediplomázott... tény, nem orvosin.

2012. jún. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!