Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire költséges a névváltoz...

Mennyire költséges a névváltoztatás, és ezt a nevet engedélyeznék?

Figyelt kérdés
Fiú vagyok, 15 éves. Az eredeti nevem Barabás Dávid, amit szeretnék megváltoztatni Barabás Bubu Dávidra. A Bubu eredetileg becenév volt, amit születésem után pár héttel kaptam, de annyira rám ragadt, hogy mindenki így hív azóta is, és így is mutatkozok be. (Kivéve hivatalos dolgoknál) Senki nem hív Dávidnak, nem is kapom fel a fejem annyira ha ezt a nevet hallom, mint azt hogy Bubu. (És nem csak azért, mert valószínű hogy mást nem hívnak így :D) A tanáraim, a barátaim, a családom is ezt a nevet használja rám, és én is szeretem. A Dávid nevet is csak azért szeretném megtartani, mert mégis csak így neveztek el eredetileg, és az mégsem tűnhet el csak úgy. Szüleimmel már megbeszéltem hogy a nyáron hivatalossá tesszük ezt a nevet, de nem tudjuk mennyire költséges. A névváltoztatás ugye 10.000Ft, de mennyibe kerülnek az iratok újracsináltatásai? (személyi, TB, lakcímkártya, stb..) És hogy ezt mindet nekünk kell fizetni? Köszönöm előre is a válaszokat!
2012. júl. 12. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én nem változtatnám meg az tuti. Mindenki így ismer akkor nem mindegy az irataidba mi van írva. M


"És hogy ezt mindet nekünk kell fizetni?"

Persze, hisz te akarsz változtatni rajta.

2012. júl. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg 5 év múlva mégsem tetszik annyira, akkor egyetemen névsor olvasáskor elég vicces lenne.
2012. júl. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyiken se tudtál segíteni :D Nem valószínű hogy megyek egyetemre, és nekem már ez a megszokott, szóval egyáltalán nem lenne furcsa. Szóval mennyibe kerülne? És mennyi az esélye hogy engedélyezik? Azt is leírhatnátok hogy mi a teljes folyamata ennek, bár utána olvastam, de akinek van tapasztalata az leírhatná.
2012. júl. 12. 21:34
 4/5 anonim ***** válasza:
18 év alatt kell a szülői belegyezés én nem hiszem, hogy anyakönyvezhető a Bubu névként.
2012. júl. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

10 ezer + az új papírok


de a Bubu-t nem anyakönyvezik

2012. júl. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!