Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet csinálni azzal a...

Mit lehet csinálni azzal a szoszéddal, aki bolonddá van nyilvánítva, és a fél utcát jelentgeti?

Figyelt kérdés

Ha többen összefognának, kb 20-30fő akkor zaklatásért felnyomhatnák?

Nappal alszik, éjjel ordít. Este 5-9ig, vagy 11-ig is, Meg reggel hol 4-től, hol 6-tól, hol 8-tól végig ordibál, van hogy több órát. Úgy beszél, mintha valakivel beszélne, pedig senki nincs ott. És olyanokat ordít, hogy gyílkoos, meg gyere ide te .... nem félek tőled, na most pofázz, stb. És ezt végig az utcán, mikor kinek. Ha valaki többször elmegy az utcán, sarki ház, és nem bírja ha ott bicikliznek. Mert bedobálják a köveket, és tönkreteszik a parkettáját, ami egyébként már amikor megcsinálták se volt lekezelve... Most épp azért lett feljelentés, mert nem állítólag nem engedték, hogy bemenjenek bepucolni a házat. Bár erről senki nem szólt nekik semmit. És mondták akik kimentek, hogy a fél utcát feljelentette, mert mindig kitalál valamit. A fél város oda hordja a ganét, 900Ft- ért vittek neki feketeföldet, mejd éjszaka visszavitték, hogy disznóganét vittek helyette. Persze ez nem igaz, csak kitalálja. Mit lehet tenni ellene?


2012. júl. 12. 23:45
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Na, ma ki lett hívva a rendőrség. Megmutatta nekik az állítólagos disznóganét, meg elmondta, hogy az unokák kikaparják a háza falát, meg nem engedik bepucolni. Hajnali 5-kor, és olyanokat mondott, hogy úgyis kapsz, meg kinyírlak, meg hasonlók, állítólag a rendőrök előtt. Az említett részre, hogy elvitetik, azt mondta a rendőr, hogy hiába hív mentőt, nem fogják elvinni, mert tudja a nevét, tud tájékozódni. Mariknyi köveket dobált, amivel anyagi kárt, vagy sérülést is okozhatott volna. A rendőrök összetakaríttatták vele, majd elmentek. És a szomszéd már dobálta vissza, az árokba, mindenhova. Még azt mondták, fel lehet jelenteni, de nem megy el, mert neki ahhoz joga van. (a jogaival nagyon tisztába van) Na most akkor azért, mert kövekkel dobálózik, fenyegetőzik, és mindenkit elhord mindennek, halucinál, nem lehet elvinni kényszergyógykezelésre? Hol élünk, hogy az ilyeneknek mindent lehet? Azt mondták a rendőrök -nagyon segítőkészek voltak- hogy hívják őket nyugodtan, bármikor, de nem tudnak mit csinálni vele.

Van még valami módja, hogy mit lehetne csinálni?

2012. júl. 27. 23:00
 32/36 A kérdező kommentje:
Ma fel lett véve, maréknyi köveket, cserepet, téglát, üveget dobott át, azzal a megjegyzéssel hogy ha visszadobod, megöllek. Majd nagyapám kapott egy 70 éves vén marhát, majd anyázott. Ez mind fel van véve, videóra, csak sajnos a szomszéd a saját telkén van, ami birtokháborítás lenne, ezért a hanganyag ami elfogadható. De van két tanú, én, és nagymamám, és talán még a szomszédba is hallották.
2012. júl. 29. 00:19
 33/36 anonim ***** válasza:
Legjobb megoldás ,hogy mikor fenyegetőzik ,ki kell provokálni ,hogy ténylegesen támadjon és utána félholtra verni .Kell hozzá néhány tanú is ,aki igazolja ,hogy kapával késsel akármivel támadt és csak védekeztetek.Ennyi.
2012. júl. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Új vagyok még ebben a kérdéscsoportban, és nagyon gáz az egész. A tanácsok sem voltak mind használhatóak, de a kérdező és annak a sorstársai sem volt célravezető. Bár nem vagyok jogász, annyit mindenképpen megkísérelnék, hogy egy közösségi érdekcsoportot hoznék létre, és a legtalpraesettebb embert megbízni a képviselettel. 30 ember számára - egy esetleges peres eljárás esetén - az ügyvédi költség sem lenne olyan megterhelő, ha azon egyenlően osztozna mindenki.

Én azonban nem ezzel kezdenék, mert ez nem csak hogy költséges, hanem évekig is eltarthat, és addig semmi sem változik szerintem.

Úgy gondolom, hogy egy ilyen gyűlésre meg kell hívni a fiát , és NAGYON BÉKÉSEN meg kell vele beszélni, hogy ez így nem mehet tovább. Megértitek, hogy nem akar ő sem balhét, és ti sem akartok, de nem bírjátok elviselni, és ha nem helyezi gondokság alá, akkor beperlitek, és szaladgálhat a bíróságra, amit nem akar.

Ha jól emlékszem írtál valami olyasmit, hogy beszámíthatatlan, ha ez jogi /orvosi szakvélemény is igazolja, és nem csupán magánvélemény, akkor az a felelős személy érte - ha jól gondolom - akinek a gyámsága alatt van (valószínűleg a fia)

Ha a fia normális, akkor higgadtan meg lehet vele beszélni (talán még az is szerencsésebb, ha először csak a megbízott beszél vele) hogy vagy magára vállal egy nagy kellemetlenséget, de hamar túl lesz rajta, vagy nem tesz semmit, a számára is nyilván kellemetlen helyzet ellen, de innentől kezdve lépten-nyomon naponta kollektív-feljelentést tesztek (azt hiszem van ilyen) és akkor többet mehet a bíróságra, tanúként, és egyébként, mint a munkahelyére, és egyszer csak kirúgják.

Ha nem ad egyenes választ, és nem látható hogy valóan tesz valamit, akkor harmincan kell elé állni, és UDVARIASAN, HIGGADTAN mondani, hogy ha tényleg nem tesz semmit, akkor vállalja a következményeket, megismételni az egészet, és megtenni a feljelentgetéseket. A srác előbb-utóbb ha teheti, lépni fog.

Sajnos azonban nagyon kevés hely van, ahol ilyen jellegű időseket bevállalnak, és nagyon sokat kérnek érte, amit a gyerek nem biztos hogy tud fizetni. Feltételezem, a nő házát meg nem fogadják el cserébe, mert nehezen értékesíthető/értéktelen.

Esetleg marad az, hogy valami "pusztai tanyára" költözzenek, de ennek kivitelezése is nagyon bajos.

A gyerek, ha akar sem tud gyorsan lépni, pláne, ha nem partner az anyja, nem tudja kezelni

2012. júl. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:
Felettünk van egy konkrét sárga lapos! Éjjel ordít, csapkodja a sujzókat, veri az ajtót, üvölt az anyjával..be megy a wcbe üvölteni , hogy hülye állatok kussoljatok mert ezt is ezt teszem ha nem.. stb..kinyitom az ablakot rám ordit, hogy csukjam be! Komolyan! Ő hívott rám rendőrt mikor otthon sem voltam, hogy micsoda ramazuli van! Sokan bejelentettük már, de semmit nem tesz a rendőr, mert sárga lapos. Tudod mi használt neki? Mikor a tesóm barátja le kergette a lépcsön, meg amikor rá kiáltottam ÉN 18 éves csaj létemre, hogy húzzon el az ajtom elöl vagy seggbe rúgom! Ilyenkor kussba van egy ideig, de aztán újra kezdi! Fél az emberektől, a pofája csak akkor nagy mikor otthonról üvölt föl, vagy le. Mikor kinek. Nem tudunk mise semmit tenni..
2012. júl. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
#34-es vagyok: Ezért hangsúlyozom, hogy ha lehet, a gondviselőjét kell felelősségre vonni, vele megtéríttetni a károkat, stb. Talán nagyobb lenne a motivációja, hogy tegyen valamit.
2012. júl. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!