Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kilakoltathatóak a szomszédok?...

Kilakoltathatóak a szomszédok? Részletek lent.

Figyelt kérdés
2 emelettel feljebb lakó szomszédaink állandóan ordibálnak,veszekednek és hiába a 2 emeletnyi távolság tisztán lehet hallani szinte minden szót. A napokban megtudtam,hogy nem övék a lakás,hanem csak albérlők. Ebben az esetben a lakásszövetkezet kilakoltathatja őket,ha többen is jelezzük feléjük a problémát?

2012. júl. 14. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Szóljatok a lakástulajdonosnak hogy gond van. Zsaroljátok meg azzal hogy NAV-nál bejelentitek vagy küldje el a szomszédokat.
2012. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

dehogy lakoltathatjátok ki őket!!! Jó, hogy nem te akarod eldönteni, ki lakhat a házban és ki nem

1 szólni kéne nekik, hogy csöndesebben, ha ez nem jön be, akkor

2 szóljatok a tulajdonosnak, hogy intézkedjen, ha ez sem jön be, akkor

3 lehet birtokvédelmi eljárást kezdeményezni a jegyzőnél


+1 hangszigetelés ;)

2012. júl. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem és szeretném eldönteni,de ilyen ember nem költözzön társasházba. Én mint társasházi lakó gondolok lakótársaimra és pl nem este porszívózok,mosok stb. Lehet hogy csak én vagyok túl figyelmes,de szerintem ez lenne az alap... Szomorú,hogy nem ilyen világban élünk, és hogy ÉN vagyok a rossz amiért 'nyugalomban' szeretnénk élni kis családommal... :(
2012. júl. 14. 18:22
 4/9 anonim ***** válasza:

kis szövegértelmezés!!!


de igen, nem a kilakoltatáson kéne filózzál, hanem felmenni hozzájuk és kinyitni a szádat, ha bajod van, az az ember se költözzön társasházba, aki nem bírja elviselni, hogy a másik is él és esetenként zajong ( ezzel nem azt mondom, hogy normális hogy hangosan üvöltöznek, de ha egy kisbaba visítana ott, akkor is ki akarnád lakoltatni? én ugyanis laktam olyan házban, ahol a banyák bíróságig rángatták a kisgyerekes családot, mert sírt a gyerek...szerinted ez normális?)

2012. júl. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Itt nem kilakoltatás kell,hanem a tulajdonosnak kell felmondani az albérlőjének,a fenti okok miatt.Ha ezt a tulaj nem óhajtja megtenni,akkor fordulhattok a jegyzőhöz,illetve a rendőrséghez is.
2012. júl. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 senior24 ***** válasza:
Érdekes milyen sokak vannak azon a véleményen h akit zavar hogy a másik hangoskodik,az nem valo ilyen közösségbe.ÉRdekes h nem a hibás aki nem hagy a másiknak nyugalmat,aki megkeseriti másik életét,mert ö a "Jani",majd ö szabályozza.Üzenem a sok ilyen kis hasonlo gerinctelen kis ...-nak,h ezt beszélje meg a biztosurral,mert ezt törvény szabályozza,mint a házirend,mint a Polgári Törvénykönyv,h ALKOTMÁNYOS JOGOD A NYUGODT ZAVARTALAN PIHENÉS!!!!Nincs időkorlát!!Ez is tévhit h csak este x órátol nem lehet.Ha én nem hangoskodom és tiszteletben tartom a másik jogait és nyugalmát,akkor ez müködjön forditva is.Amennyiben nem,máris élhetek a jogaimmal és nem a kedves szomszédnak adnának igazat.És ráadásul nem olyan hangrol van szo amit alig lehet hallani hanem olyanrol,amit már ember nem tud elviselni,bulizunk mint állat,bömböltettjük a zenét embertelen hangerővel h a párom hangját alig hallom aki mellettem van,csapkodás vagdalás,zuhogás,faklumpa,és mindez hajnali 4-től hajnali 3-ig?Minden nap????Hiába szolsz nekik,fél perc mulva folytatja?Akkor tiszteletben tart?Le sem sz'rja!!De ha forditott esetben én csinálnám,akkor meg feljelent?És még fenyeget h hogy mertem szolni a rendörségnek?Vagyis hogy mertem lépni annak érdekében h nyugodt legyen az életünk?Tessék?És én vagyok a g'ci mert élni merek a jogaimmal?Olvassunk már utána a dolgoknak kérem!!
2014. febr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 senior24 ***** válasza:

És ennél vannak durvább esetek is.Abban a pillanatban rendőrség!Nem szabad az ilyenek szorakozni,mert különben ők szorakoznak veled.Nincs nappalod?Nincs éjjkeled?Nincs hétköznapod?Se hétvégét?

107!!!

Sokakat kergettek már az örületbe az ilyen kis p'tkányok!Ne hagyjátok!

2014. febr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 senior24 ***** válasza:

Kedves 4/7-es!Tudod van különbség a között h valaki él és zajong,és a között h valaki minden határon tul menően,nem törödve a másikkal nem hagyja nyugodtságban élni azokat akik viszont nem keseritik meg a kedves zajongó életét!Vannak olyan emberek akik egyáltalán nem valók az ilyen lakóközösségekbe,mint pl az ilyen zajongók! és nem azok akik szerinted kényeskednek és nem birják,mert igazuk van!!Ami jog az jog!!Érdekesen gondolkodsz!És még én vagyok a gané,mert merek szolni,amihez ráadásul jogom van?Annyi tájékozatlan és szemtelen pofátlan ember van h az már fáj!!

Volt már ilyen eset,és hidd el nem a kedves "nem hagyok a másiknak nyugalmat" emberkének adtak igazat,sőt még pénzbeli birságot is kapott,volt aki birosági perekedésbe is vitte a dolgot.És igaza van!Az megint más,h néha nem tudok valamit megcsinálni zaj nélkül és van különbség h mindennap tönkreteszem a másik életét,és egyébként is,ha zajongani kivánsz,akkor azt meg kellene beszélni a szomszédokkal is,legalább értesités erejéig,hogy bocsi,de zajongani fogunk egy kicsit.De!Akár hiszed akár nem,de ha csak egy két ember nem egyezne bele(mert nem kötelessége),akkor már ott van a lehetősége h feljelentsen.És tudod ezt a szabálysértést hivják ugy h CSENDHÁBORÍTÁS!

2014. febr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 senior24 ***** válasza:

Egy kis segitség a sok gy'kérnek! :


A társas lét legalapvetőbb szabályai a Polgári Törvénykönyvben rögzítettek, de más törvények és rendeletek, sőt a társasházak házirendjei is meghatározhatják a lakókörnyezettel szemben tanúsítandó civilizált viselkedés szabályait, illetve, ennek hiányában, a rakoncátlankodóval szemben alkalmazandó jogkövetkezményeket, ami nem ritkán súlyos bírság is lehet.


A Polgári Törvénykönyv általánosságban fogalmazza meg, hogy a tulajdonos köteles tartózkodni minden olyan magatartástól, amellyel másokat, különösen szomszédait szükségtelenül zavarná, vagy amellyel jogaik gyakorlását veszélyeztetné. Ebbe a gumiszabályba láthatóan elég sok mindent bele lehet zsúfolni, a kényszeres takarítástól kezdve a Dankó Rádió bömböltetésén át egészen az extrémitásokba hajló háziállattartásig. Tévhit az, hogy csak este tíz óra után nem szabad zajt csapni, hiszen ahogy ebben a fenti szabályban is látjuk, a zavarás ténye nem időkorláthoz kötött.Aki lakott területen, az ott levő épületben vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát zavarja, szabálysértést követ el. Ilyenkor a helyszíni bírság ötezertől ötvenezer forintig is terjedhet.

Napszaktól függetlenül tartózkodni kell viszont minden, mások nyugalmát zavaró magatartástól, hangoskodástól. A tévé, rádió, lemezjátszó, video- és egyéb készülékek, berendezések, háztartási gépek csak mások nyugalmának zavarása nélkül működtethetők. A hiperérzékeny szomszédok olyan korlátozásokat is megszavazhatnak, hogy például az otthonunkban nem használhatunk klumpát, fapapucsot stb.

2014. febr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!