Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy 1/3-nyi ingatlant el...

Egy 1/3-nyi ingatlant el lehet adni ami közös az unokatesóimmal?

Figyelt kérdés
Amikor meghalt a mamánk örököltünk (én + a 2 unokatesóm akik testvérek) egy ingatlant. Ennek 3 éve. Szeretném eladni a részem, de ők azt mondták nem tudják kifizetni, meg mondjuk nem is akarják. De eladni sem szeretnék mert ragaszkodnak hozzá. Akkor az 1/3-át hogy adhatom el? Vagy mit lehet csinálni?
2012. júl. 15. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Te vennél 1/3 lakást?
2012. júl. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Semmit. El lehet adni, de ki a fene vesz 1/3ad lakást? Senki. Vagy kifizetnek vagy eladjátok és osztoztok a pénzen.
2012. júl. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%
Csak nekik tudod eladni, senki másnak, hacsak egy családtagod nem akarna összeköltözni velük, akkor ő megvehetné.
2012. júl. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
csak együtt adhatjátok el, te külön a saját részedet nem. ha ők nem akarják eladni az egészet és téged sem tudnak "kivásárolni" belőle, akkor nem tudsz mit tenni...
2012. júl. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Persze, el lehet adni elvben. De gyakorlatilag a kutya nem fog megvenni olyan ingatlant, aminek csak 1/3-ban lesz tulajdonosa.
2012. júl. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És akkor mit tehetek? Örök életemben fizetnem kell utána a fűnyírást, biztosítást stb-t, pedig eladnám szívem szerint? Kb 2 millió járna nekem legalább, és szükségem lenne a pénzre :(
2012. júl. 15. 18:06
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérheted a bíróságtól a közös tulajdon megszüntetését. Akkor elárverezik a házat.
2012. júl. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Eladhatod, de mint írták a gyakorlatban esélytelen, hogy találj, olyat aki megveszi.

Ha mégis találsz, akkor viszont semmi akadálya, hogy eladd. A két unokatestvérnek elővásárlási joga van, de ha nem hajlandóak ugyanannyiért megvenni, akkor megakadályozni nem tudják.


Ha kifizetni nem akarnak, és közös értékesítésbe sem mennek bele, akkor:

1. Bíróságon per a közös tulajdon megszüntetésére, amely akár az ingatlan árverezését is elrendelheti.

2. Ha te nem használod, ők meg igen (nem írod miért ragaszkodnak hozzá pontosan, benne laknak talán) akkor a használatért kérhetsz arányosan díjat.

2012. júl. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ez az ingatlan egy nyaraló konkrétan. Berekfürdőnél egy ház. Tudom tegyem össze a 2 kezem hogy van egy ilyenem, de én nem szeretek lemenni. Kicsi koromban sem nagyon éreztem ott jól magam, így felnőttként meg van egy társaság akikkel a Balatonra járunk. De az unokatesóim a fél életüket ott töltötték, mai napig lejárnak nyaranként hetekre. És mindkettő házas, gyerekeik is vannak, így családosan lent vannak + csomó vendég is megy velük (anyósaik, haverok stb múltkor 12-en voltak, most hétvégén is lent voltak) és nem is igazán vagyunk jóban, nem szeretek velük közösködni.


De köszönöm a válaszokat, valószínű hogy felhívok egy ügyvédet, mert 6 éve húzódik a dolog és elegem lett.

2012. júl. 15. 21:14
 10/13 A kérdező kommentje:
* Mármint 3 éve húzódik
2012. júl. 15. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!