Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hosszútávú házbérlésnél;...

Huron kérdése:

Hosszútávú házbérlésnél; fizetem a rezsit, bérleti díjat, akkor bárki rokonomat, barátomat, felhívhatok magamhoz, ott alhat, élhet hónapokig velem 'vendégként'?

Figyelt kérdés

Avagy, elvileg senkit sem engedhetek be a bérelt házba? Tehát, ha ki van fizetve, enyém a ház, rend van, akkor valaki ránéz, hetente ki alszik a másik szobában 'nálam'? . Hogy van ez?

pl Egy éves bérlet kezdete szeptember kezd. mondjuk, egyedül bérlem. Decemberben barátnőm lesz. Nem lakhat ott? :)

Dehát azért bérlem, mert 'addig' az én házam.


2012. júl. 19. 02:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi van a szerződésben. Vannak olyan esetek, amikor a közös költséget személy alapján fizetik (egy személy kevesebb vizet fogyaszt, mind kettő vagy három).
2012. júl. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Várj, értelek. Viszont, ha egy házat bérelsz egy évre, nyilván a rezsi a bérleten túl a te költséged a bérlő felé, akkor a ház 'ki-van-fizetve'. Akkor az van nálam, akit akarok.
2012. júl. 19. 12:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben igen, bárki lakhat nálad, ha nincs külön lefektetve ez a szerződésben. Alapvetően azért illik bejelenteni, ha többen is laktok ott, mert a több ember több amortizációt is jelent. Sok mindent nem tud tenni a tulaj, de jó, ha tud róla.
2012. júl. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Persze, bár megmagyárázom a kérdéseimet, értsd úgy, hogy hangosan gondolkozom! Hehe.


Nos, viszont az amortizáció, ha általunk van, nyilván kilépéskor egy év után állnom kell. Teljesne korrekt. Nyilván, ha a vizvezeték tör ki, az ilyenek a bérbeadó reszortja, saját pénze, ill. gyors helyreállítás by őáltala.


Mit tudsz mondani, a pénzutalásokon kívűl (állva van a csekk, utalások). Egy év alatti bérbadó látogatása?.. Nyilván nem léphet be kulcsával váratlanúl.

2012. júl. 19. 13:04
 5/8 A kérdező kommentje:
Ill. ne felejsd el azt a logikát, mikor egyedül bérlőként kiveszem min. egy évre a házat, telekkel, hogy hónapok múlva párom lesz, akivel ott fogok élni. De lehet, szakítok vele... Tehát jojo effekt. Ergo, a ház az 'enyém', ezért is lakok ott, hogy a barátokat, ismerősöket fel tudjam vinni, barátnőmel ott élni. Hm?!
2012. júl. 19. 13:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Mondom, az a korrekt, ha informálod a tulajt.


Az amortizáció nem csak a látványos dolgokban jelenik meg, sőt, azok már általában már a végső eredmény. Több ember esetén nagyobb a csőrendszer igénybevétele, többször kapcsolgatják a villanykapcsolókat, hamarabb koszolódik el a fal, stb... ezek nem látványosak, és egy év után szinte lehetetlen észrevenni az elváltozásokat. De akkor is, ha nem 15 évente kell vezetékeket cserélni, hanem 10, az valahol érinti a tulajt.


"Mit tudsz mondani, a pénzutalásokon kívűl (állva van a csekk, utalások). Egy év alatti bérbadó látogatása?.. Nyilván nem léphet be kulcsával váratlanúl."

Ezt nem értettem, újra tudnád fogalamzni?

2012. júl. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azt, h vajon milyen jogai vannak ez esetben a bérbeadónak, hogy az egy év alatt be akar jönni a házba, telekre körülnézni. Mi van,ha az egy év alatt fél évet ott lakok, fél évet nyaralok külföldön,d e enyém a ház 1 évig,mert fizetve van.

Tehát azért bérlek egy teljes házat,hogy enyém legyen és belátásom szerint használjam , etikusan.


- az amortizáció logikusan a bérbeadó dolga. Hisz, ha szakszerüen van használva a bérlő által minden, de idővel,kopnak, romlanak a dolgok, az nem a bérlő hibája.

Szállodában kiveszel apartmant, és mikor leadod, ők újramázolják fehérrel, hogy akövetkező, akinek kiadják, minőség megmaradjon, és nem verik rá az előző bérlőre. ABérlési árban (azért adott esetben nagy),hogy az ilyen dolgokért a bérbe adó tudjon a haszon mellett adott esetben szerelni, javítani, végén vhol kifesteni is.

2012. júl. 19. 15:38
 8/8 A kérdező kommentje:

Természetesen akorrekt használatra, az etikus házhasználatra értem a dolgokat!

Természetesen, ha cáskánnyal verem a kanapét, a falat, az az én hibám, nekem kell állni. De, ha amortizálodik idővel vmi, pl málik a vakolat, akkor máris hivom a bérbeadót, hogy oldja meg hama!

2012. júl. 19. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!