Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelező ebben az esetben...

Kötelező ebben az esetben gyerektartást fizetni?

Figyelt kérdés
Ha gyermek berőlti a 18-dik életévét és már nem jár iskolába, viszont munkahelye nincsen, köteles vagyok még gyerektartást fizetnem utána vagy elindíthatom a gyermektartást megszüntettő eljárást?
2012. júl. 22. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Addig kell fizetni, amíg jogerős határozat nincs a megszüntetésről.
2012. júl. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

""Addig kell fizetni, amíg jogerős határozat nincs a megszüntetésről.""


Ezt eddig is tudtam! Nem ez e kérdés - hanem ,hogy a 18-dik életévét betőltöt személy után kell-e gyerektartást fizetni ha az illető nem dolgozik?

2012. júl. 22. 13:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Erre ugyan csak azt tudom mondani amit első mondott.

A kettő nem zárja ki egymást.

2012. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban nem gyermektartás,hanem rokontartás.

Másodsorban abban az esetben ha nem jár iskolába,amiről jogod van írásbeli igazolást kérni,nem vagy köteles fizetni.A bírósági végzést viszont ne várd meg,mert az még hosszú hónapok,igen,hosszú hónapok is lehetnek.A bíróság nem fog elmarasztalni,ha a gyereked otthon ücsörög,és csak a tartásdíjat szerette volna beseperni.Én a helyedben ezt már közölném is előre.

2012. júl. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
15:21 - Köszönöm.
2012. júl. 22. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!