Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ismerősömmel bosszút állunk a...

Renji7575 kérdése:

Ismerősömmel bosszút állunk a szomszédokon:D szerintetek ez büntetendő? :o

Figyelt kérdés

Ismerősömmel találtunk egy kapcsolási rajzot melynek segítségével egy rádió adó egységet rakunk össze..

az alkatrészek megvannak.. de mielőtt hozzákezdenénk

tudnunk kell hogy mennyire büntetendő ha egy rádió csatornát tönkreteszünk kb 500m-es körzetbe..

Mivel a szomszédok előszeretettel szeretik hallgatni a kékduna rádiót így elvesszük tőlük ezt a kis szórakozást..

egyetlen problémánk az hogy ebböl nem csak azok a szomszédok kapnak akiknek ártani akarunk:S

nade m1 nem ez a lényeg..

A kapcsolási rajz mellet volt egy leírás miszerint szigórúan tilos eféle módszerrel blockolni egy rádió adást..

Ha véletlen rajta kapnának kb mennyink bánná?:o



2012. júl. 26. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

"260. § (1) Aki közérdekű üzem működését berendezésének, vezetékének megrongálásával, vagy más módon jelentős mértékben megzavarja, bűntettet követ el, és öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt bűnszövetségben, öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt különösen nagy, vagy ezt meghaladó vagyoni hátrányt okozva követik el.

(3) Aki a bűncselekményt gondatlanságból követi el, vétség miatt három évig, különösen nagy, vagy ezt meghaladó vagyoni hátrány okozása esetén öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(4) E § alkalmazásában közérdekű üzem a közmű, a közforgalmú tömegközlekedési üzem, a távközlési üzem, valamint a hadianyagot, energiát, vagy üzemi felhasználásra szánt alapanyagot termelő üzem."

2012. júl. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

uhh.. nos kössz a kommentet..

attol még az adót elkészítül.. csak nemfeltétlen azon a frekvencián fogjuk üzemeltetni:D

(belegondolva.. ha mégis zavarni akarnánk a rádiót..

elég érdekes volna hogy minden hallgatónak a mi hülyeségünket kellene hallgatni.. avagy semmit mert az adás érthetetlen lenne)

hát.. azért jó volt belegondolni

kössz mégegyszer a kommentet:D

2012. júl. 26. 20:16
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

[link]


"Elegendő, ha környéken valaki szerelőt hív a készülékéhez. Innen már egyértelmű valami bezavar.

Bejelentik a HIF-nek (ha még így hívják), kiszállnak, ellenőrzik. A bemérőkocsikat meg rád uszítják

A bemérésed költségét te fogod fizetni. Utána indul a megpróbáltatásod. feljelentés, PTK, BTK, még a károsultak költségeit is rádverik."


"Nem tudod, hogy hol és mit zavarsz be.

Az is előfordulhat, hogy a haverodnak be sem zavarsz, de egy sokkal messzebre lévő berendezést meg simán zavarsz.

Az FM sávok amúgy is kiszámíthatatlanok. Nagyjából augusztus végéig terjedési rendellenesség szokott lenni nyáron. A többszáz kilométerre levő osztrák, olasz adók kinyomják a környéken levőket. Más évszakban viszont esély sincs a vételükre."

2012. júl. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ha véletlen rajta kapnának kb mennyink bánná?"


Mondjuk úgy, hogy az életetek. A büntethetőséget levitték 14 évre, úgyhogy már titeket is büntetnek érte (nem hinném, hogy 15-6-nál többek vagytok). Suliból tehát kivághatnak érte, munkahelyre nem (nehezebben) vesznek fel büntetett előélettel. Nem hinném, hogy egy ilyen gyerekcsíny megéri.

Mérőkocsival szinte méterre pontosan be tudják határolni a zavaróforrást. Rádióztam jó 15 éve...

2012. júl. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendben.. akk a rádiózást hadjuk:S

nemtudom kinek ismerős..

De hallottatok már infrahang generátorrol?

Tök kafa lenne ha az érzékeinket kicsit megbolondítanánk:D

horror játékkal játszani miközbe az infrahang generátor megy *-*:D

én úgyhallotam hogy egy disco közelébe volt egy ventilátor aminek a motorja elvileg nagy mértékben állított elő infrahangot..

Az infrahang hatásai elvben rosszullét, halucináció és egyéb..

Szerintem ez egy horrorjáték közben igencsak fokozná a hangulatot :DD

2012. júl. 27. 09:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

bazzeg, te 18 éves korodban már azon fogsz gondolkodni hogy hogyan igázd le a galaxist? :D Mintha magamat látnám kiskoromban, én is mindig ilyeneken törtem az eszem.

Az infrahang generátor nem éri meg, ugyanis még nem ismerik a pontos emberi szervezetre gyakorolt hatásait. Lehet hogy az öregnél megállítasz vele egy peacemakert, ami nagyon nem lenne szerencsés. Egyébként ha azt a zavarót nagyon meg akarod építeni, akkor építsd kis hatótávúra, és berakod a házfaluk mellé, és nem kell éjjel-nappal mennie, hogy mire kiér a szerelő, lokalizálja a zavarót.


Én egyébként még ált. iskolában olyanokat csináltam, hogy az iskola csengőjét buheráltam meg. 12 voltos rendszer volt, és sorkapoccsal volt bekötve. Egy távirányítós autónak kiszedtem a vevő készülékét, belekötöttem, és az autó távirányítójával irányítottam az iskola egyik csengőjét. A vevőt sajnos még aznap megtalálták, nem tudták rám bizonyítani hogy én voltam, de mindenki tudta, csak én voltam olyan elvetemült :D


Apám sokat mesélt ilyen trükkökről. Ő amikor középiskolás volt, akkor a kolesz szobákban mindig kikapcsolták az áramot, de a folyosón bekapcsolva maradt, és csináltak egy áramlopót. Beletekerték az izzófoglalatba, a másik végére meg azt raktak rá amit akartak :D

Akkor a hangszórókat lekötni egy egész emeleten, rákötsz egy másik erősítőt, és WC lehúzás hangot nyomattak bele max hangerőn.

Visszagondolva ezekre a dolgokra, még most is kapálózok a röhögéstől :D

2012. júl. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

öregem:D

gondolkodtam már én is ilyeneken de sose volt merszem beáldozni a távi kocsim.. és most sincs :S

egyenlőre azon gondolkodok hogy meg-e szivassam az egész lépcsőházat xD..

[link]

ezt beraknám full hangerőn és elmennék otthonrol egy időre xDDDDDD

csak van egy olyan érzésem hogy egy felfeszített ajtót és egy xarrávert gépet találok XD (márcsak attol is szakadok hogy belegondolok>D)

De ez semmi..

amikor egyik régihavetomat rávettem hogy hugyozza le a villanypásztort :"""DDD

azt hittem ott helybe megfulladok a röhögéstöl:D>DDD

egyszer ezzel az ötlettel belehetne állni a készátverés show-ba:D

2012. júl. 27. 19:36
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Az ilyenek nem jók. Olyan szivatásokat csináljál amin mások is röhögnek. Magyarul ne alázzál meg senkit, és ne tegyél működésképtelenné semmit, és legyen vicces, frappáns.
2012. júl. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!