Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy bolt, ahol cd-ről...

Ha egy bolt, ahol cd-ről zenét játszanak, fizet az Artisjusnak szerzői jogdíjat, akkor akár internetről letöltött zenét is lejátszhat?

Figyelt kérdés
Vagy az internetes letöltés ez esetben is törvénytelen? Ha így van, akkor kétszer kell fizetni a zenéért? (Egyszer, amikor megveszi a cd-t, egyszer pedig az artisjusnak?)
2012. júl. 27. 00:28
 1/3 anonim ***** válasza:

pontosan. ha megveszed a cd-t, akkor azzal te hallgathatod. ha pedig vagyonszerzésből használod, akkor kell perkálni a maf izé artinak.


alapból nem lenne para vele, hogy az előadónak fizess a bevételszerzésed után, ha ő segített hozzá, de a pénz sose jut el hozzájuk az artitól. ez a gond. ez van

2012. júl. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Most jönnék a logikával de valójában ha megveszel egy üres CD-t abban benne van az artisjus pénze is mert ugye feltételezik hogy úgyis jogsértő anyagot tennél fel rá.

De ha valóban azt teszel fel rá akkor megbüntetnek!!!


Szerintem neki kéne esni és az Artis Just keményen megrendszabályozni mert már túlzás amit művelnek...

2012. júl. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, Zoli, igazad van, ez volt a másik, ami kérdés lett volna: ha úgyis kifizetem a törvénytelen letöltések díját az üres cd árában, akkor rá is tehetem a letöltött anyagokat...

Remélem, valaki hamarosan jól megb@ssza őket!

2012. júl. 27. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!