Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki fel töri a másik...

Ha valaki fel töri a másik jelszavát mehetek rendőrségre? ( több infó lent) FONTOS!

Figyelt kérdés
Szóval van Counter Strike 1.6 szerverem. Azon van egy játékos aki " hacker" és fel tudja törni bár milyen oldalon/ játékon a jelszót. kért tőlem admin jogot nem adtam és el kezdte használni a másik adminját. Azt mondta hogy olyan progija van hogy bármilyen oldalon fel tudja törni a jelszót. Bizonyitékom képbe van. Adtam neki öt perc bannt és Meg tudtam hogy melyik országba lakik és mi az IP je. Szerintetek mehetek a rendőrségre? és mi a kockázat sok pénzbe kerülne nekem?
2012. aug. 5. 13:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%
Mi értelme lenne?
2012. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

hát info tanárom mondta hogy ha fel töri az egyik a másik jelszóját bűntényt követ el.

És az lenne az értelme hogy fel töri a Webadminomat amiért havonta fizetek pénzt akkor én csődbe megyek. Simán fel töri és el lopja a szerverem. Meg más adminokat tör fel Mert egy HACKER, sőt mondta hogy vírust is tud küldeni más gépére.

2012. aug. 5. 13:58
 3/24 anonim ***** válasza:
Valóban bűntény, de a rendőrség nem fog vele foglalkozni. Ha a kártyád PIN kódját szereznék meg így, szóval a bankszámládba piszkálnának bele, akkor igen (talán).
2012. aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
DE akkor se ha én pénzt fizettem a szerverért és ő meg lazán fel töri? meg hogy progival azt mondta hogy hasznos lehetek neked mert más gépére vírust küldhetek?
2012. aug. 5. 14:52
 5/24 anonim ***** válasza:
53%
Egy szerver mennyi havi 1000-1500 Ft ennyi pénzel nem foglalkoznak.
2012. aug. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
2000ft/hó szerverenként. És én kettőt rendelek. És akkor se foglalkoznának vele ha meg adnám nekik az országot/várost/utca számot és a gép ip jét? mert akkor gyors lenne.
2012. aug. 5. 14:55
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

nincs olyan progi ami bármit fel tud törni, ezzel csak a kis csíra script kiddieket hitegetik.


használj rendes jelszavakat, használj vírusirtót, ne add ki akárkinek a jelszavakat és nem lesz gond.

2012. aug. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Figyelj én vagyok csak admin a szerveremen. Senkinek nem adtam meg, hosszú jelszó nem könnyű meg jegyezni még is fel törte a jelszavam. És ő hacker.
2012. aug. 5. 14:58
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tiszta az ügy!

Az elején azt írod hogy megfenyegetett míg az utolsó kommentedben már azt írod hogy végeredményben feltörte!


Na most melyik?


Ha fenyegetett akkor próbálkozhatsz de sokat nem fognak tenni. Max az ügyvéded de ha nincs károkozás akkor max kap egy ejnye-bejnyét és még a bíró is mérges lesz árd, plusz sok pénzedbe kerül...


Ha betört és erre van bizonyítékod ott már bajban van a csákó!

Ha csak belépett az 1 évig terjedően büntethető és attól függően hogy mit csinált még és mennyi kárt okozott, ez mehet fel 8 évre.

Nemzetközi szinten sem áll meg a dolog ha europai országban van a csákó(lehetőleg EU területen) mert nemzetközi egyezmény vonatkozik a dologra és akkor is elítélik! Nálunk lefolytatják és megkapja a büntetését. Aztán az ottani rendőrség intézkedik.


Ja és a helyedben nem levelezgetnék egy ilyennel. Lévén ha ügyes akkor megfenyeget és elküld ezt-azt hogy bizonyítson. Te megnyitod és már ott is van a trójai a gépeden és nézel hogy hogyan szerezte meg a jelszavadat...

2012. aug. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
..A játékba írta nekem nem levelezésbe. És meg is fenyegetett hogyh an em adok neki akk kénytelen lesz a másik adminok adminját használni amit majd másoknak adok. ÉS aztán fel is törte.
2012. aug. 5. 15:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!