Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ennek a Simon Wiesenthal...

Ennek a Simon Wiesenthal központnak a vezetőjét miért nem csukják le hamis vád miatt?

Figyelt kérdés

Egy csomószor bebizonyosodott hogy alaptalanul vádolt meg embereket, és a jelenlegi törvényeink szerint a hamis vádért akár börtönbüntetés is kiszabható. Itt pedig már sorozatosan elkövetett bűncselekményről van szó. Efraim Zuroff pedig személyesen teszi a feljenetéseket, sokszor alaptalanul meghurcolva ártatlan embereket is.

Az egy dolog, hogy ennyi idő után egy normális ember már végre békében akar élni és nem a bosszún töri a fejét (erre csak egy fanatikus képes), de ami tesz, az már törvénytelen is, mégsem vonja soha senki felelősségre.



2012. aug. 7. 09:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

nem vagyok rasszista


ha a cigány,zsidó stb szinte bármit csinálhat mert ha felelősségre akarod vonni előhúzza a zsebéből hogy "azé me cigány vagyok" vagy "nem kéne bűnhődnie mert a nagyfatert elgázosították" dumát


a világban baromi nagy a rasszizmus de már régen nem a fehér utálja a feketét,zsidót,cigányt,indiait,kínait


inkább fordítva van ez a jelenség de valahogy azt nem rasszizmusnak nevezzük

pedig ha jól tudom a rasszizmus definíciója= egy bizonyos népcsoport,nemzet,vallási felekezet hátrányos megkülönböztetése


jelenleg a cigányok a legnagyobb rasszisták az országban de ez valahogy a nyilvánvaló ellenére nem tudatosul az emberekben

2012. aug. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

1-es


Semmi bajom a nácikkal.


De a szélsőségesek le a akarják mészárolni a fél országot, polgárháborúban írtani egymást és háborút kezdeményezni minden szomszádunkkal, vagyis teljes pusztulást hozni a magyarokra...


Remélem érzékeltettem hogy ha azt mondod hogy nem vagy rasszista majd szélsőségesen elmondod hogy minden roma, fekete, fehér stb ilyen-olyan akkor az leszel és kész!


A rasszizmnus meg baromira nem hátrányos megkülönböztetés hanem hogy bizonyos külső jegyek alapján annak minden képviselőjének meghatározott negatív tulajdonságokat feltételezel. Pl ha azt mondod hogy minden cigány, zsidó tolvaj az rasszizmus!!


És azt mondani hogy cigányokat csak azért nem ítélnek el mert cigány! Miközben a börtön nagyrészt cigányokkal van tele... Hát elég demagóg, rasszista és hozzá nem értő! Az meg hogy a kis lopások sokszor nem bizonyíthatóak mert mondjuk éjszaka történt vagy mert "tudjuk" hogy cigány követte el de nincs rá bizonyíték és azt se tudják melyik... Nos ott egyszerűen működik a jogrend hogy ha megvádolsz akkor bizonyítani is kell... lehetne másként de abból sose jött ki jó! Lásd komcsi rendszer és kirakatperek, akasztások stb!


És olyanról se hallottam még hogy valamelyik zsidót azért nem ítélték el mondjuk sikkasztásért mert azt mondta hogy a felmenőit elgázosították! És fogadok hogy te se tudsz csak ilyeneket olvastál a kurucon vagy valamelyik antiszemitától!

Az hogy már többet is visszakértek sokan mint ami jár nekik az más kérdés! ha megnézed Amerikát akkor láthatod hogy "tisztes" katolikusok dollár százmilliókat nyernek kamu perekkel cégektől mert lelki sérülés érte őket vagy más apróságok miatt! Az amerikai rendszer ilyen. A pénzbüntetések célja ott az elrettentés! Ezért fura neked, europainak ahol a kárt kell megtéríteni és max egy kis "fájdalomdíjat"!


Még hosszan magyarázhatnék de vélhetően ezzel sem érem el hogy legalább kicsit reálisabban lásson az aki szélsőséges...

2012. aug. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%

Tisztelt Zoli7980


Remélem még véletlenül sem egy a kommunizmust kiszolgáló jogtalan nyugdíjból "tengődő okostojás vagy.Aki most,hogy egy életet helytelen irányba leélt,most itt osztod az észt.

A rasszizmus tapasztalatokon nyugvó előítéletesség.

Nácik soha a büdös életben nem voltak Magyarországon,most sincsenek.Viszont egy két kommunistát jó volna már a jól megérdemelt fal előtt látni.A holokauszt meg egy jó üzlet,szégyenteljes ugyan de jól fizet.

2012. aug. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

"A rasszizmus tapasztalatokon nyugvó előítéletesség. "


Tehát aki utálja a feketéket vagy az ameriaiakat az mindezt személyes tapasztalatok alapján, megélt élmények miatt teszi? Hát azért ezt kétségbe vonnám. Sokuk szerintem a híradásokból hallott max róluk...


És a nácikról!

Láthatóan nem ért célba az írásom. Bár ha az elején leírtakban szerinted csak a nácizással túloztam és a többi teljesen igaz... hát te tudod...


Bár félelmetes hogyha nem a másik szájába rágom a legalapabb kifejezésekkel és nyelvi szerkezettel akkor nem képes értelmezni egy írást!

Na akkor leírom: az elejét pont hogy túlzásként írtam le annak kapcsán hogy mint ahogy az 1-es kommentben túlzás a romák, zsidók stb kollektív és egységes bűnösnek kikiáltása és a példálózás miközben leírja hogy egyáltalán nem rasszista, úgy én is tudok elferdített nézeteket belemondani és általánosítani aztán hülyeségeket mondani hogy márpedig senkivel semmi bajom!!

Ha még mindig nem világos akkor részemről feladtam. Ennél szájbarágosabban(és némileg árnyalva hogy a szélsőségesek sem mind valami tömeggyilkos emberek, esetleg több dologban igazuk is lehet) már nem tudom...

2012. aug. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
10%
Mert zsidó.
2012. aug. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Tehát aki utálja a feketéket vagy az ameriaiakat az mindezt személyes tapasztalatok alapján, megélt élmények miatt teszi? "


Beletrafáltál Zoltán!

2012. aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha nem a rasszizmus definíciója kerülne megvitatásra, mert nem szertném ha törölnék a kérdést, bár abból is sok mindenre lehetne következtetni, hanem az eredeti kérdésre kapnék választ, hogy miért van még szabadlábon egy olyan ember, aki sorozatosan követ el bűncselekményeket bosszúvágytól hajtva, előre megfontolt szándékkal.
2012. aug. 7. 15:10
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

Jogos a felvetés kedves kérdező.


Szerintem azért nem vonatkoznak rá a vádak,amiket te is pontosan megfogalmaztál.Mert egy jól jövedelmező iparág a holokauszt. Dehogy akar ez bosszút állni,szerintem, magasról tesz a táborokban esetleg elhunyt zsidókra.De nézd meg ennek a zuroff-nak a fényképét.Tipikusan egy semmitérő emberke,aki meglovagolt egy témát,amiből milliárdokat húzott különböző szervezeteknek,így milliókat keresett.Olyan igazi le sem köpném típus.Mivel túl magasra tette a mércét(kosárlabda játékos akart lenni az NBA-ban)tehát még véletlenül sem dolgozni akart,de gondolom maximum vizes fiúnak vették volna fel,maradt ez a munka nélkül is pénzt hozó tevékenység.De képzeld el a megbántottságát és szégyenérzetét is,ha belegondol abba,hogy ha igaz a több mint hatmillió áldozat,akkor az ősei a világ eddig leggyávább bandája. Zuroff-ot meg csak egy komoly feljelentéssel lehetne a kérdésedben leírt törvénytelenségekért feljelenteni.De ezt meg ki vállalná,azonnal ráhúznák a mostanság jól csengő antiszemita jelzőt.A zsidó "üzletemberek" két dologból profitálnak az egyik a holokauszt a másik,hogy mindenki antiszemita aki sérti az érdekeiket. Abban meg csak reménykedem,hogy a sors az ilyen gusztustalan alakokat rendre helyreteszi.

2012. aug. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kedves zoli7980


Igazán nem kellett volna szájba rágnod hiszen értettem a mondataid.Ne nézz engem egy szimpla cementgyári munkásnak vagy egy szenilis 80-éves okostojásnak.Szerintem Magyarországon senki nem utálja a feketéket és az Amerikaiakat,maximum szánja őket.Az egy másik kérdés,hogy az amerikai fehérek utálják a feketéket,hiszen tapasztalataik ezt az érzést táplálják.Itt magyar honban is csak azok éreznek ellenszenvet a cigányokkal szemben akit már loptak meg,raboltak ki.Esetleg azok akik a híradásoknál jobban figyelnek,több empátiával rendelkeznek az áldozatok irányában.Nem feltétlen rasszista az aki egy tudvalevően magas bűnözési aránnyal rendelkező etnikumot előítélettel kezel.Nézz magadba és válaszolj,te beengednél a házadba egy cigányt ha bármilyen,akár nyomos indokra is hivatkozik?Biztos,hogy nem.A nagy többség még akkor is előítéletesen kezelné,hozzá teszem jogosan,ha mondjuk szemmel láthatóan sérült lenne a cigány.De ezért csak is kizárólag a cigányok a felelősek,hiszen minden napra jut valami az általuk elkövetett gaztettekből.Ami a számukhoz képest elég ijesztő.A nácizmusról alkotott véleményem meg mindenkinek szólt és újra leírom.Mióta magyar él a földön nem volt náci a soraiban.Most sincs és szerintem soha nem is lesz.Ha valaki nácira vágyik annak Németországba kell utaznia,talán még egy kettő él közülük.

2012. aug. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

mert azt lehet mondani hogy náci vagy



és mert hát ők nem akárkik

ők védelmet élveznek

ők az urak, a végtelen hatalommal rendelkező hatalmas óriási méltóságok

2012. aug. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!