Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamis vád, könnyű testi...

Babi0906 kérdése:

Hamis vád, könnyű testi sértéssel. Hogy bizonyítható be, hogy hozzá se értem? Ellenben a vádló, hogy bizonyítja be, hogy én bántottam őt?

Figyelt kérdés
A szüleim szomszédjáról van szó.Tavaly volt egy kisebb balhé amit én a kocsiból néztem végig mivel nem akartak a szorgalmi úton kiengedni,majd amikor végre azt hittem sikerülni fog a nő rávetődött a kocsimra és püfölni kezdte.Kiszállni nem tudtam mert épp egy autó fér ki. A férje és nővérem szedte le a kocsiról ne hogy alá kerüljön meg beverje a szélvédőmet.Most azt állítja a rendőrségen,hogy én bántalmaztam holott még csak egy légtérben sem voltunk.

2012. ápr. 12. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Látlelet készűlt? Szemtanúja van a hölgynek?A kiérkező rendőrök(gondolom kihívta)írtak valami sérülést a jelentésbe,amit a hölgyön láttak?Na azért...:))))
2012. ápr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy van-e látlelet mert nem mondtak semmit a rendőrségen, csak engem akartak kihallgatni. A férje volt meg pár szomszéd,de azok is utálják őt mert mindenkit feljelentget,de ez úgy sem számít.Ja a rendőröket mi hívtuk ki mert a nővéremet megtámadta ő csináltatott is látleletet,de az ő feljelentését elutasították. a rendőrök ki se jöttek csak jóval később és egy cetlire írkáltak.
2012. ápr. 12. 18:50
 3/11 A kérdező kommentje:
De gondolom ha a hamis feljelentéstől sem ijedt meg akkor a tanúk keresése sem fog neki gondot okozni meg szerez egy látleletet is.Ez tavaly augusztusban volt.
2012. ápr. 12. 18:51
 4/11 anonim ***** válasza:
Látleletet utólag nem lehet szerezni,ez hülyeség.Hogy a nővéred vetetett látleletet az jó.Itt semmi gond,a nővéred a te tanúd arra,hogy nem bántottad,sőt ellenkezőleg az az idióta ment neked,és a nővérednek is.Ketten vagytok ellene,sőt ha a férje is hajlandó lenne elmondani az igazat az lenne a legjobb.El kell magyarázni a férjnek,hogy ha kiderül(márpedig ki fog)hogy a neje hamisan vádol valakit,akkor abból baja lehet.A rendőrségi kihallgatástól meg nem kell megijedni,nekik kötelességük ha egy ilyen barom feljelentést tesz.Az tetszik a legjobban,hogy ez tavaly augusztusban történt...és most van belőle kihallgatás,vagy most jelentett fel?
2012. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ebből nem lesz semmi, nyugodj meg.
2012. ápr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A szüleimet és a nővéremet is feljelentette pedig ők sem bántották. Igazából egy nagy veszekedés volt és én vittem volna őket a rendőrségre feljelentést tenni csak amikor odaértem velem kezdett balhézni.A nővérem egyből feljelentést tett majd rá 1 hétre a nő is de érdekes módon a levelek amiket a bíróság küldött eltűntek nem érkeztek meg. Amikor már a végzés jött,hogy megszüntették az ügyet akkor a nővérem 2szer is fellebbezett és elutasították. A helyi rendőrség is lezárta a nyomozást a nő részéről.Az addig járt az illetékes bíróságra míg nem feljelentette a rendőrséget is és újra megnyitották az ügyet. Nevetséges az egész. Amíg a nővérem akarta addig elutasították.
2012. ápr. 12. 20:36
 7/11 anonim ***** válasza:
Csináljátok most már azért is végig,és utána ti jelentsétek fel rágalmazásért,becsületsértésért,és azért,hogy hamis vádak alapján akart benneteket meghurcolni.Ahohy írod van tanú elég aki ellene menne ha lesz tárgyalás esetleg.Most már ti ne hagyjátok annyiban,jól fingassátok meg az ilyen szemétládát.
2012. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A rendőrségi meghallgatáskor tettünk panaszt és azt mondta az ügyvédnő,ha lezárták a nyomozást akkor utána meg tesszük a feljelentést csak nem tudom várjunk-e addig.én szívem szerint már most megtenném,hiszen már elindult az eljárás. Jövőhéten megyünk "rabosításra",nem is tudtam,hogy ítélet hozatal előtt nyilvántartásba vesznek. Ráadásul 6 hét múlva születik meg az első kisbabám és most teljesen kivagyok emiatt. :(
2012. ápr. 12. 20:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Komolyan nem találok szavakat,hogy ez megtörténhet.Beszélj az ügyvédnővel,és a feljelentést feltétlenűl intézzétek.Írod,hogy szülés elött vagy,ami ebben az esetben akár a hasznodra is lehet.Például:A feljelentésben hivatkozhattok az izgalmakra is,amit teljesen feleslegesen élsz meg,egy ilyen őrült nő miatt.Én nem is tudom mit csinálnék, de valószínű,hogy nyakát tekerném ki amikor senki nem látja.
2012. ápr. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon ki vagyok,mert igazából fogalmam sincs,hogy hogy zajlik egy tárgyalás vagy ilyenek.Szerencsére még sose voltam hasonló helyzetben. Ő rendszeresen feljelent másokat hol a rendőrségen hol a polgármesteriben.Jelenleg is van egy csomó ügye.de nem igazán tudom még is,hogy lehet bármit is bizonyítani ilyen esetben.Az biztos,hogy én nem hagyom annyiban a dolgot és utána ő lesz nagyon keményen meghurcolva.
2012. ápr. 13. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!