Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Több mint egy éve utcán...

Több mint egy éve utcán összeszólalkoztam haragosommal, ordibálás, kiabálás volt, tetlegesség nem történt. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Több mint egy év elteltével hallagattak ki garázdaság miatt. S bár nem győzöm ismételni, több mint egy évig kotlottak a dolgon, most hirtelen sürgős lett nekik, három hét alatt lezavarták a kihallgatásomat, kirendelték a védőt, elbírálták a gyanúsítási elleni panaszomat, és ki is tűzték az iratismertetés időpontját. Mondanom sem kell, ez idő alatt érdemben egyszer tudtam beszélni az ügyvédemmel. Úgy érzem nem állt elegendő idő rá, hogy felkészüljek az ügyre. A nyomozó tett egy megjegyzést, hogy gyorsan le akarják zárni.


Kérdéseim, amelyekre nagyon várnám és megköszönném a válaszokat:


1.) Csorbulnak-e a védelemhez való jogaim, hogy ennyire gyorsan pörögnek az események (pl. egy hét alatt zajlott le az ügyvéddel való találkozás, a gyanúsítás elleni panasz elbírálása, és az iratismertetés időpontjának kitűzése)?


2.) Ha beismerő vallomást teszek (enyhítő körülmény miatt), ragaszkodhatom-e ahhoz, hogy azon jelen legyen az ügyvédem? Tudomásom szerint beismerőt csak az iratismertetés időpontjáig lehet tenni. De mi van akkor, ha kamarai ülés miatt akkor nem ér rá az ügyvédem? Lehet kérni más időpontot az iratismertetésre?


3.) Milyen bűntetésre számíthatok? Beismerem, büntetlen előéletű vagyok, és a tárgyalásra való jogomról is lemondok, ha nagyon kell közhasznú tevékenységet is tudok igazolni. Szeretném elérni, hogy legfeljebb megrovás vagy próba legyen az intézkedés. Pénzbírságot már nem szeretnék. Van ennek esélye?


Köszönöm a válaszokat!


2012. aug. 17. 16:42
 1/3 tomala ***** válasza:

1.) Nem csorbulnak. Igazából az lenne a jó, ha mindig ilyen gyorsan zajlanának az eljárások - csak nem egy évvel utána.


2.) Beismerő vallomást szerintem írásban is lehet tenni, meg a bíróság előtt is. Iratismertetésre igazolás mellett lehet másik időpontot kérni.


3.) Nem ismerem a részleteket, de ha tényleg csak egy kis ordibálás volt, plusz az enyhítők, amiket írtál, akkor a megrovás a normális.

2012. aug. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Külföldi vagyok, de ha jól értem Magyarországon nem lehet kiabálni??
2012. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kiabálni azt lehet. Önbíráskodni nem lehet.
2012. aug. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!