Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen módon van jogom megakad...

Milyen módon van jogom megakadályozni, hogy fotózzanak?

Figyelt kérdés

2012. aug. 28. 18:45
 1/10 A kérdező kommentje:

Gondolom összetörni a kamerát nincs jogom - az garázdaság.

Ez oké.

A sztori a következő: egy újságíró izomból elkezdett fotózni, én felszólítottam, hogy ne tegye. Erre továbbra is.


Történt mindez egy városi ünnepségen, ahol ezrek voltak jelen...

2012. aug. 28. 18:47
 2/10 A kérdező kommentje:

ja, és amiatt akadtam ki leginkább, amikor még azt se volt hajlandó elárulni, hogy hová szánja, hol jelennének meg a rólam készült fotók...


vagy ehhez semmi közöm...,csak mert a gép az övé ?

2012. aug. 28. 18:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Megakadályozni nem tudod, utólag beperelheted. De sok rendezvénynél már eleve írják az apróbetűkben, hogy fotó vagy videó készülhet rólad a tömegben, amivel kapcsolatban semmilyen követelésed nem lehet. Magyarán azzal, hogy odamész, elfogadod ezt a feltételt.
2012. aug. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Shai-Hulud ***** válasza:

Nyilvános helyen sajnos kénytelen vagy eltűrni.

Joga van hozzá, hogy fotózzon, és ha rajta vagy a képen, nem tiltakozhatsz.

Mint ahogy te is fotózhatsz, és más sem kifogásolhatja, hogy rajta van a képeden.

2012. aug. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az utcán bárki fotózhat... Nyilvánosságra nem hozhatja az engedélyed nélkül.
2012. aug. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tomala ***** válasza:

Nem egészen így van. Az utcai képek esetében is csak az úgynevezett tömegfelvétel esetén nem kell a képen szereplők beleegyezése a felvétel nyilvánosságra hozatalához.


Magát a fényképet azonban közterületen, vagy nyilvános rendezvényen elkészíteni joga van, mindenfajta joghátrány nélkül.

2012. aug. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi a gond azzal, hogy fotóznak? Te voltál az esemény központja, vagy valami más, ami ott volt? Csak azért, mert ünnepségen készült, amiről te is írtál.

De van, amikor úgy látszik, hogy téged fotóznak, de közben kiderül, hogy mégsem... .

2012. aug. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
lefotóztam egy gépet (markoló) az utcán, erre odajött a vezető, hogy a gép (!!!) személyiségi jogait megsértem :DDDD
2012. aug. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8., ez durva...a gépnek személyiségi jogait?

max. a szervezetét,akinek a tulajdonában áll az adott rendszámú gép... de annak se a személyiségi jogait,hanem a ...(nem tudom,ezt minek nevezik,de biztos van neve,mert újságba se lehet akármilyen rendszámról csak úgy fotót betenni) jogait...de az is biztos, hogy nem személyiségi jogokról beszélünk...

2012. aug. 28. 22:58
 10/10 Dezz válasza:
Leginkább úgy, hogy behúzod otthon a függönyöket és nem mész közterületre. Ennyi. (Egy rendezvényen pedig égbekiáltó naivitás azt gondolni, hogy pont téged ne lenne szabad fotózni.)
2012. szept. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!