Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van egy 17 éves lány és...

Ha van egy 17 éves lány és terhes lesz, mondjuk egy 26 éves férfitól. A szülők kiakadnak, feljelenthetik a férfit?

Figyelt kérdés
Mert a lány ugye már 14 év felett van, de még nem nagykorú. A férfira milyen büntetés várhat? (egy történethez kellene)
2009. júl. 26. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen, kivéve ha a lány nem mondja, hogy megerőszakolta.

De gratulálok a férfinak, hogy ekkora barom volt, hogy felcsináljon egy tulajdonképpen még gyereket.

Valószínű a szülők kiakadnának.

2009. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Én a férfit nem feljelenteném, hanem letörném a kezét és megmutatnám neki az aszfaltot közelről.
2009. júl. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hahó, nyugi! :) Ez csak egy történet... ;) Csak azt szeretnénk, hogy minél hitelesebb legyen.
2009. júl. 26. 22:17
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Tudom, hogy történet, én csak elmondtam, hogy mit csinálnék én a férfival ilyen esetben.
2009. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazából jogi következménye nem nagyon lehet, mivel 14 éves kor feletti személy élhet nemi életet. Más kérdés, hogy ha 18 év alattinak gyereke születik, akkor a családsegítők (v. védőnő) mindenképpen megvizsgálják a körülményeket, bár igazából ezt - ha nem is ilyen konkrét formában - mindig megteszik, legyen az illető 17 vagy 37 éves, még a terhessége alatt kimegy a védőnő családlátogatásra, és elvileg kötelessége figyelemmel kísérni, hogy mennyire megfelelőek a körülmények a gyermeknevelésre.
2009. júl. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem volt erőszakos közösülés vagy egyéb cselekvőképességet kizáró ok akkor a férfi büntetése a magyar jog szerint a gyerektartás.
2009. júl. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!