Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lovagolni sem szabad alkohol...

Lovagolni sem szabad alkohol befolyása alatt?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy szekerezni nem, de lóháton lovagolva egy-két sör, feles után megbüntetnek?
2012. aug. 30. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvileg városban az úton nem lehet lovagolni, ha jól tudom, földúton pedig szerintem nem büntetnek meg érte.
2012. aug. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van minden papírja a lónak, lehet vele menni úton. Csak ahol ki van írva hogy nem, ott nem. Azt hiszem főutcán nem lehet, de mellékutcákon lehet. És ne hidd azt, hogy földúton nem állít meg a rendőr! Még inkább többször, mert gyanús neki, hogy minek mész földúton. Ismerős rendőr mondta.
2012. aug. 30. 11:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg, ha a lónak is adtál belőle. Abból lehet baj.
2012. aug. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát a ló nem jármű elvileg:)
2012. aug. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom, de lovaskocsit nem lehet(ne) piásan hajtani.


Földúton is ugyan úgy megállíthat a rendőr. Nekem már volt hogy ott kapott el piásan. Direkt ott mentünk, nem mentünk ki a főútra. De ők is rafináltak voltak. :) Szerencsére csak az autót kellett otthagyni. Mehettünk gyalog a kocsmába. :)

2012. aug. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hmm, utolsó előtti! Hagyományőrzésen voltál már?

Ahol a házigazdák megkínálják pl a csikósokat egy kis alkohollal? És még egy, szerinted mennyi fát tud elvinni egy ló háton?

Ésszzel ember, nem kell itt cigányozni, vannak még olyan emberek is, akik hagyományőrzők, esetleg csak szeretnek lovagolni. Te IQ bajnok. Nem lepődnék meg, ha a felmenőid között találnál egy-két ,,cigót" a vagy más nemzetiségűt.

Szövegértés egyes. Ne itt legyen nagy pofád, fogadok, ha meglátsz egy cigányt, a farkad behúzod.

2012. aug. 30. 13:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és amúgy így nem beszélünk egy nővel. Szégyellheted magad. Ha hagyományörző vagy akkor ezt is tarthatnád.
2012. aug. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, a csikósok nem éppen így viselkedtek:)

A lényeg, hogy a ló nem jármú, a KRESZ viszont a közlekedési szabályok gyűjteménye, mindenre vonatkozik, ami közúton halad, egy kézikocsit toló ember sem mehet az úton ittasan. Ettől függetlenül ha nálatok a rendőrnek jobb dolga sincs, mint földutak mellett hagyományőrző lovasokat szondáztatni, akkor ott alapból baj van. A ló kedvesebb a részegekkel, érzi rajtuk, hogy gyengék és védtelenek:)

2012. aug. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!