Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felfüggesztett börtönbüntetéss...

Felfüggesztett börtönbüntetéssel az erkölcsi bizonyítványban, tényleg nehezen talál az ember munkát, tényleg visszautasítják?

Figyelt kérdés

Esetleg azt is nézik, miért kapta ezt a büntetést? (erőszakosság, csalás, stb.) Tehát van enyhébb, illetve súlyosabb, vagy csak magát a tényt nézik.


Nem rólam van szó.



2012. aug. 31. 19:50
1 2
 1/14 asmosys ***** válasza:
90%
Most alapvetően nehéz munkát találni. Ez csak tovább rontja az egyébként is rossz esélyeket.
2012. aug. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Mért utasítanák vissza?
2012. aug. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
hát 10helyből 6hoz kérnek erkölcsit.. ha van benne valami,lehet elutasítják az illetőt. még a burgerbe is kell.. pf
2012. aug. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez attól függ. Persze így nyilván elég nehéz munkát találni ha ilyene van az embernek. De ha esetleg jó szakember, erős múlttal rendelkezik munkája terén, akkor a cégek utána szoktak járni hogy pontosan miért is kapta ezt és mennyire súlyos stb... És többnyire ez alapján szokták eldönteni mi legyen.
2012. aug. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Miért nem várja meg míg letelik a próbaidő? Akkor nem lesz benne (mentesítés).
2012. aug. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tehát kapnak ilyenkor próbaidőt, a felfüggesztett börtönnel, és ha az letelik, akkor megsemmisül a felfüggesztett?
2012. aug. 31. 20:21
 7/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a felfüggesztetett nem szerepel az erkölcsi bizonyítványban . Egyébként igen sokkal nehezebb munkát találni ( bár büntetés nélkül is ) . Őszintén megmondva én se szeretnék olyan alkalmazottat akinek volt bűncselekvénye és szerintem nagyon sok munkáltató is így áll a dologhoz .
2012. aug. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tehát ha letelik a próbaidő, akkor a felfüggesztettet, ha szerepel az e. bizonyítványban, kihúzzák? Törlik? Olyan mintha meg sem történt volna? Nem lesz hátránya az illetőnek utána?
2012. aug. 31. 20:41
 9/14 anonim ***** válasza:

102. § (1) A törvény erejénél fogva áll be a mentesítés

b) felfüggesztett szabadságvesztés esetén a próbaidő leteltének napján;

2012. aug. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha letelik, akkor törlik az erkölcsiből.
2012. aug. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!