Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csendháborítás miatt kaptam...

Csendháborítás miatt kaptam feljelentést. Mire számíthatok? 18 elmúltam.

Figyelt kérdés

2012. szept. 1. 23:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
3 év kényszermunka, és máskor maradj csendben.
2012. szept. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
semmit.
2012. szept. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

195. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el.

Az említett törvény alapján a szabálysértés ötezer százötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

2012. szept. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Arra számíthatsz, hogy behívnak kihallgatásra, jegyzőkönyvet vesznek fel és békén hagynak.
2012. szept. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
17%
Én úgy tudom h már eltörölték a csendháborítást..
2012. szept. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nem törölték. Más kérdés, hogy a gyakorlatban mennyire "hatásos".
2012. szept. 2. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Pénzbírságra számíthatsz, nem a maximálisan kiszabhatót, de konkrét összeget nem lehet megmondani.
2012. szept. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
13%

Nem fog pénzbírságot sem kapni ha azt mondja, hogy szerinte ne volt hangos a cselekmény.

A csendháborítást nem lehet bizonyítani csak mért adatokkal.

Mindenkinek más a hangos.

Most attól, hogy odajön egy hallásérzékeny rendőr és azt állítja, hogy szerinte hangos....az semmi.

Mért adat kell. Gyanítom ilyen nincs esetedben. Tehát mondd, hogy szerinted egyáltalán nem volt hangos. Beismerni sosem szabad.

2012. szept. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyébként a 2 rendőr hihetetlenül rendes volt, főleg hogy az egyiket ismertem is és mondta hogyha nem ismerem el a csendháborítást akkor nem kapok semmit, és ezt is írta fel a jegyzőkönyvbe. Azt mondta hogy lesz egy ejnye-bejnye és kész :)
2012. szept. 2. 14:41
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Ó, hát akkor rendesen "be vagy védve", semmi ok az aggodalomra! :)
2012. szept. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!