Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki gyilkosság áldozata...

Icsiro kérdése:

Ha valaki gyilkosság áldozata lesz, az életbiztosítása kedvezményezettje baleseti halálra vonatkozó összeget kapja, vagy csak az alapösszeget?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam a problémán, de sehol nem találtam választ arra, ha megölnek valakit, az baleset-e, vagy sem, biztosítási szempontból.

2012. szept. 2. 13:35
 1/8 EagleHUN ***** válasza:
10%
Gyilkosság esetén szerintem semmit sem kap, ahogy öngyilkosságnál sem. De ez is a szerződéstől függ mi van benne.
2012. szept. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az egész biztosan nem baleset.
2012. szept. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha az ölte meg, akié lenne az életbiztosításban szereplő pénz, nem kap semmit!

Csak börtönt.


Többi esetben a halál az halál szerintem nincs különbség, de el kell olvasni részletesen a szerződést.

2012. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

A baleset fogalma:

"A biztosított akaratán kívül, hirtelen fellépő külső ok, amely vagyoni károsodást, személysérülést, betegséget, munkaképtelenséget, rokkantságot vagy halált okoz."


A gyilkosság egyértelműen az áldozat akaratán kívüli ok.

2012. szept. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A google-n találtam:

A baleset fogalma munkavédelmi szempontból:

Mvt. 87. § 1/A. Baleset: az emberi szervezetet ért olyan egyszeri külső hatás, amely a sérült akaratától függetlenül, hirtelen vagy aránylag rövid idő alatt következik be és sérülést, mérgezést vagy más (testi, lelki) egészségkárosodást, illetőleg halált okoz.


Értlemezése:

Egyszeri hatás: ha ismétlődő hatások összegződnek, az általában nem baleset, hanem foglalkozási megbetegedés

Külső hatás: ha a sérült szervezete okozza, az nem baleset, hanem betegség

Sérült akaratától függetlenül: öncsonkítás nem tartozik ide, de ha valaki megveri, az igen

Sérülés, mérgezés okozása: ha nem történik meg, akkor veszélyeztetésről beszélünk.

2012. szept. 2. 15:23
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát, ha engem éjszaka az utcán, vagy bárhol agyoncsapnak és a gyilkos nem az életbiztosításom kedvezményezettje, akkor a baleseti halál esetén járó dupla összeget kell a biztosítónak fizetni.
2012. szept. 2. 15:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem valószinü. De ha tényleg érdekel, akkor az ADOTT biztosító ADOTT biztositását kell megnézned, hogy mi van a kötvényben, illetve ha nem találsz erröl semmit, akkor a biztositónál kell konkrétan utánakérdezni.


Ugyanis a legtöbb esetben nem általános szabályok vonatkoznak erre, hanem minden cégnél külön van szabályozva, a saját belsö feltételeik alapján.

2012. szept. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pataki Éva ***** válasza:
100%
Az élet biztosítás a váratlan halál esetekre kötődik legtöbbször, amikor a bekövetkezte rendkívüli anyagi megterhelést róna a családra.Ez bekövetkezhet egy betegség, vagy baleset folytán.Gyilkosság esetén ha nem a kedvezményezett a tettes természetesen kifizetik a biztosítási összeget. Ha a szerződés másként nem rendelkezik, akkor hozzáadódik a baleseti halál biztosítási összege is. Az öngyilkosság egyébként kettő év eltelte után baleseti halálnak számít, és kifizeti a biztosító a kedvezményezettnek az összeget. Remélem egyik sem érint majd senkit sem. Üdv PÉ
2012. szept. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!