Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zaklatásnak számítanak az...

Zaklatásnak számítanak az alábbi dolgok?

Figyelt kérdés
Egy családtagunk mindent elkövet hogy elűzzön minket. Próbál mindenünkben kárt tenni (kerítés, vetemény, stb.), ok nélkül feljelent. Amiben korábban megegyeztünk azt nem tartja be, sőt direkt úgy csinálja a dolgokat hogy tuti épp kinn legyünk és lássuk, ha meg szólunk érte akkor meg cirkuszol hogy ő már a házból sem mehet ki, mert bele kötünk. Ha meghallja hogy vmi zavar minket, direkt azt csinálja, lehord minket mindennek, mindenkinek hazudik rólunk. Persze mindenki neki hisz mert ő a "szegény öreg". Elköltözni nem tudunk, albérletre nem telik. Így meg képtelenség élni, pláne egy pici babával. Tönkre teszi a családot. Mit lehet tenni egy ilyen "emberrel"????

2012. szept. 4. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Feljelenteni zaklatásért, rongálásért, megfenyegetni polgári perrel, és folyamatosan belekötni, amibe lehet. Pl a csatornája lyukas, és átfolyik a víz. Vagy hangosan hallgat rádiót. Szal ijenekbe.
2012. szept. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kié a ház/lakás?
2012. szept. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A ház a páromé, viszont tőle kapta ajándék címen. Polgári pertől nem ijed meg. Ő már szinte rutinos ebben. Volt már néhány peres ügye. Ahol persze hazugságot hazugságra halmozott. Mégis ő nyert. Nagyon gátlástalan aljas ember.
2012. szept. 5. 09:14
 4/7 anonim válasza:
Sajnos hiába a párodé a szerződés szerint, az ajándékozás bmikor visszavehető.Spóroljatok, s keressetek másik házat, mert előbb utóbb úgyis ki fog tenni és a házat is bebukjátok, mert visszaveszi majd, addig meg csak szívtok.
2012. szept. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ajándékot visszavenni, akkor lehet amennyiben az ajándékozott érdemtelenné válik rá. Pl:házasságban kap a nő egy nagy értékű ékszert és félrelép (bizonyíthatóan), akkor ez az ajándék visszavehető a válás során és ez nem számít bele a vagyonba osztozkodásnál.

Csak úgy, mert olyanom van, nem vehetem vissza az ajándékot.

A ház meg gondolom már a neveteken van, ti tartjátok rendben, fizetitek a számlát stb.

2013. máj. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok.Ha semmi megoldás nincs gondoljatok arra, h ő hal meg előbb.Tudom kicsit morbid, de ez van.
2013. máj. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tegnapi 5, 6 vagyok

Egyéb ügy miatt beszéltem egy ügyvéddel, és azt mondta, h nem mondtam hülyeségeket :)

Az ajándékot tényleg csak akkor lehet visszavenni, ha az ajándékozás oka semmissé válik.

Az ajándék visszavétele kizárólag bírósági úton lehetséges, a bíróságot is meggyőző indokkal.Nem lehet, csak úgy mert ma rossz napom van ...

Gondolom a ház a párod nevén van, illetéket fizettetek, stb. Amennyiben mégis az ajándék visszaadására kerül/ne a sor, akkor a ráfordított költségeket, felújítás, tapétázás stb, visszalehet és kell perelni és ez behajtható.Tehát nem eszik olyan forrón ezt a visszavételt.

De mivel pereskedni senkinek se jó, javaslom, h forduljatok mediátorhoz,aki segít megvilágítani a problémát,elősegíti a kommunikációt, és h miért viselkedik így a családtagotok,

Ez a szolgáltatás a jogi segítségnyújtó irodákban érhető el.Amennyiben picitek van, ha jól értem, akkor gondolom egyikőtök gyesen van, neki ingyenes, de ennek utána kell nézni.HA priviben megírod, h melyik megyében vagy , és véletlenül azonosban vagyunk, akkor közvetlenül tudlak kihez küldeni segítségért.

2013. máj. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!