Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi minősül zaklatásnak?

Petrényi kérdése:

Mi minősül zaklatásnak?

Figyelt kérdés
Nemrég szakítottam a barátnőmmel, és hát néha elborult pillanatomban írtam neki nem túl kedves email-t. Összesen 6 darabot de ebből csak egy goromba. Hallottam , hogy fel akar jelenteni zaklatásért, megteheti? Van erre alapja?
2012. jún. 14. 07:06
 1/9 anonim ***** válasza:

MEgteheti, akkor jelent fel, amikor akar.

Az más kérdés, hogy indul-e ellened eljárás. Nyomatékosítsd neki, hogy békén hagyod, hátha nem jelent fel.

2012. jún. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A magyar jog a zaklatást nagyon lazán kezeli. Ha csak durva hangvételű volt, de nem volt fenyegető, akkor semmit nem csinálnak vele.


Tehát ha azt írtad, hogy megöllek, te szemét - az már gáz és lehet eljárás belőle, ha azt írtad, hogy "mekkora ribanc vagy mert szakítottál velem", akkor bár nem szép dolog, de jogilag nem vagy ezért felelősségre vonható.


De tényleg ne írj neki többet, mert ha most még nem, idővel zaklatás lehet belőle.

2012. jún. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szakítottatok. Lépj tovább, őt meg hagyd békén most már!
2012. jún. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6 levél már értékelhegtő zaklatásnak. A zaklatásnak nem kell fenyegetőnek lennie, elég ha folyamatosan kapod a leveleket. attól is függ milyen intervallum alatt volt az a 6, de pénzbüntetést erre már lehet kapni.
2012. jún. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Ez nem egészen úgy van, ahogy a második írta. Engem a munkahelyemen zaklattak úgy, hogy oda kaptam olyan leveleket, hogy a férjem megcsal egy munkatársával. A második levél után elmentem a rendőrségre, mert hivatalos levélként álcázva, a munkatársaim is elolvasták, ezért nekem nagyon kellemetlen volt.

Megtettem a feljelentés és azt mondták, hgoy e-mail cím alapján ki fogják deríteni, hogy ki az és hivatalos figyelmeztetést fog kapni.

2012. jún. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
Névtelen levélben kell zaklatni. Patkánymérget tegyél a borítékba vagy szaros wcpapírt! Én így szoktam. Semmi bajom nem lett eddig, pedig 10000 ilyen levelet írtam már.
2012. jún. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os, kívánok neked is vagy ezer ilyen levelet, egyszerre! Patkány.
2012. jún. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 7. hozzászóló nem én vagyok.
2012. jún. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
:-)
2012. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!