Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A gyámhatóságnak jogában áll...

A gyámhatóságnak jogában áll ellenőrizni, a kiskorú örökségének biztonságát?

Figyelt kérdés
A sógorom két éve meghalt,és a nővérem nem fizeti a jelzáloghitelüket,amit hat éve vettek fel.A törvény szerint a közös gyerek az örökös,a testvérem a haszonélvező.Úgy tudom,hogy a kiskorú örökségét a gyámhatóság szigorúan védi,őrzi egészen a nagykorúságig.Ilyen esetben a gyámhatóság az árvasági ellátást fordíthatja a banki tartozás folyamatos rendezésére??Gondolom a bank nincs tekintettel senkire,tehát fizetni kell,ha törik ha szakad.
2012. szept. 7. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Az árvaellátás NEM kölcsöntörlesztésre való,hanem a gyerekek eltartására!

A Gyámhatóság csak akkor kötelezhetné az anyát a törlesztésre,ha elég magas a jövedelme.

Különben is a haszon élvezeti jog erősebb a tulajdonjognál!

2012. szept. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azzal én tökéletesen tisztában vagyok,hogy a haszonélvezet erősebb,de ha a törlesztés nincs fizetve,akkor a bank dalolva elviszi a lakást.Történetesen a kiskorúak örökségét.Én úgy tudom,hogy a gyámügy egészen a nagykorúságig felügyeli minden kiskorú vagyonát.

Azt viszont nem értem,hogy ha magas a jövedelme,csak akkor kötelezhetik a fizetésre.És ha nincs jövedelme??Csak a gyerekek után járó összegek??Akkor nem kell fizetni??Kizárt.

2012. szept. 8. 11:48
 3/5 anonim ***** válasza:

a gyerek örökölte a lakást és a hitelt is.

a gyereknek kéne fizetnie

ha nincs miből, mert nincs, vagy nincs akkora jövedelme,

akkor ugyanúgy nem fogja fizetni, mintha felnőtt lenne.

2012. szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó

Sok zagyvaságot olvastam már ezen a fórumon de ez ver mindent.


Kérdező

A kiskorú öröksége az ingatlan,amin ugyebár jelzálog teher van.Az özvegy mint írod nem fizeti,vagy nem tudja fizetni a törlesztőrészleteket.Ilyenkor az történik,hogy a gyámhatóság ha nincs más jövedelem,a kiskorúak jövedelmét a lakás "megmentésére"fogja felhasználni,mert ez jogában áll.Természetesen az anyukát meg elküldik dolgozni,mert a gyerekeket neki kell eltartana nem az államnak.A hitelt fizetni kötelező,mert jól írtad a bank elárverezi rövid időn belül.A gyámhatóság jogkörébe tartozik a kiskorú vagyonának megőrzése,és annak felügyelet.Mivel az örökség része a tartozás is(ez igaz)ezt a törvényes képviselőnek kellene rendezni.De ha nem dolgozik,akkor ez problémás.

2012. szept. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. szept. 9. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!