Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiskorú átlépheti-e egyedül a...

Kiskorú átlépheti-e egyedül a határt?

Figyelt kérdés
Természetesen egy ellenőrzött, nem schengeni határt. Én azt hallottam, hogy ha egyedül van, és nincs nála szülői engedély vagy valami hasonló, akkor nemlépheti át a határt. Igaz ez?

2012. szept. 1. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Emlékszem, hogy anno suliban a külföldi osztálykiránduláshoz [Ausztria] is kellett kérni szülői engedélyt, pedig ott voltak a tanárok is.

Ez már Schengen után volt.

2012. szept. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én voltam osztálykiránduláson 12-13 évesen még régen. Természetesen nem egyedül (volt tanár), de szülői stb engedélyt nem kértek. Akár lehetett volna tömeges emberrablás is :)
2012. szept. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
2012. szept. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tőlem sose kért a suli semmilyen engedélyt mikor küföldre mentünk. Pedig jártunk Ausztriában, Cseh, Szlovák, Lengyel, Németoban. Induláskor mindenkinek elő kellett vennie az útlevelét (ne a határon derüljön ki ha otthon hagyta) azt indulás. Ez 90es évek közepe, vége volt.
2012. szept. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha van útleveled, akkor nem kell. Az útlevél maga az engedély, hiszen a szüleid is kellettek hozzá.
2012. szept. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8%

18 év alatt nem lépheted át az államhatárt egyedül.

Egy exhatárőr.

2012. szept. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szerintem egyedül nem, de ha van veled egy nagykorú (mondjuk barát) és útlevél/személyi, akkor mehetsz. Engedély nem kell. Mi Angliába mentünk úgy hogy 16-19 évesek voltunk mind, és 50 diákra volt 2 tanár és simán átengedtek a határon, sőt úgy emlékszem meg sem kellett állni sehol.
2012. szept. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attol fugg.


EU-n belul a legtobb orszagban az a szabalyozas, hogy ha van sajat utleveled, akkor mehetsz, mivel ahhoz mindket szulod engedelye kellett. Mashol viszont ha nem szulovel mesz, akkor a szulo kozjegyzo elott tett nyilatkozata kell.


Magyarorszag reszerol eleg az utlevel, a masik orszagban viszont mas szabalyok lehetnek ervenyben, tehat nem art erdeklodni naluk (pl nagykovetseg).


Orosz hatarhoz peldaul ha egyik szulod sincs veled, akkor kell.

2014. aug. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!