Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyet értenétek az autó...

Egyet értenétek az autó jogosítvány korhatárának 21 évre emelésével?

Figyelt kérdés
2013 januártól majdnem az összes kategória korhatárát megemelik, csak pont az autóét nem. Pedig pont hogy azt kellene már régóta, valami normális korhatárra felemelni, és nem gyerekek kezébe jogsit meg autót adni.
2012. szept. 8. 18:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
61%
B kategóriás jogosítvány 18 élet évhez lesz kötve... szal ez is emelkedik ...
2012. szept. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Az nem valami nagy változás szerintem, azért is írtam 21-et.
2012. szept. 8. 18:56
 3/27 anonim válasza:
27%

Én egyáltalán NEM értek egyet! Felháborító!

Akkor mivel utazzon az ember? Abban a korban már egy csomó helyre kell utaznia az embernek!

Meg eddig jó volt, hogy hogy tizennemtudom hány éves kortól lehetett jogosítványt szerezni, akkor most miért nem?

Megint egy teljesen felesleges intézkedés, amivel csak még jobban megnehezítik az emberek életét!

"nem gyerekek kezébe jogsit meg autót adni" Mi van?! 16 és 21 év között mióta gyerek egy ember? Akkor már fiatalnak számít! 18 év felett már felnőttnek!

2012. szept. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%
szerintem egy 18 éves gyerek nem felnőtt, még érettségije sincs senkinek 18 évesen. én egyetértek vele!
2012. szept. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

18-tól nagykorúnak számít valaki maximum, felnőttnek nemsok esetben. A teherautó, autóbusz, nagymotor is 21-24 évre emelkedik. És szerintem ha ezekhez fontos az érettség, akkor az autónál is fontos kellene hogy legyen. A legtöbb részegen elkövetett baleset ezek a fiatalok okozzák.

Azt meg ne mondja senki hogy egy 18-20 évesnek olyan nagy szüksége van autóra, ott a busz, meg egyéb közlekedési eszközök. Főleg hogy még fenntartani sem tudja sok esetben ennyi idősen.

2012. szept. 8. 19:25
 6/27 anonim ***** válasza:
38%
A 18 év az pont ideális!
2012. szept. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
9%
az, hogy a gyereknek apuci a segge alá tolja a 300 lóerős bmw-t, és az első kanyarban az árokba megy nem az ő hibája. meg az hogy 17 évesen megkapja a jogsit apuci meg anyuci pénzéből, az sem az ő hibája. egyik oszt társam mondta, hocs annya fizeti neki, de csak 20 éves korától. szóval egyéni gond hogy balf@sz a pici fia...
2012. szept. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
57%
Természetesen egyetértek.
2012. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%

Azt nem részletezik hogy mi céluk ezzel az korhatár emeléssel?

Ha a baleseteket akarják csökkenteni, nem sokra mennek vele mert egy hóbortos 30év feletti is rodeozhat az úton nem kell szinte gyereknek lenni.

2012. szept. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
49%

attól hogy 18 valaki még nem jelenti, hogy felnőtt, addig amíg az apuci meg az anyuci pénzéből csinálta meg a jogsit, főleg nem az. szóval én támogatom az ötletet.


nekem például sok osztálytársam járt 18 évesen kocsival iskolába amikor egy köpésre laktak az iskolától. ez már túlzás, nem is beszélve a környezetszennyezésről.

2012. szept. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!