Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vezetés, KRESZ, stb....

Autó vezetés, KRESZ, stb. kérdésekre válaszolnátok?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, áprilisban töltöm be a 18-at és szeretném letenni a KRESZ-t, meg a jogsit is. Még semmilyen lépést sem tettem az ügy(ek) érdekében, most szeretném majd kezdeni. Tehát kérdéseim: a KRESZ illetve a jogosítvány megszerzése mennyi idő? A "B" kategóriás jogsi az mi pontosan vagy hogy vannak ezek? Nagyjából mennyi pénzbe kerülnek ezek összesen? És, ha pl.: azt mondjátok a KRESZ-re, hogy 2-3 hónap, akkor azt még kérlek tegyétek hozzá, hogy az heti hány alkalom. És, ha valamit lehagytam, akkor minden kiegészítésnek, korrigálásnak örülök. Köszönöm előre is a válaszokat!

2012. szept. 3. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Ár és képzési idő nagyon változó dolog.

Legjobban akkor jársz ha rákeresel gúgliba a neked szimpatikus városba lévő autóssulikra és írsz pá e-mailt vagy telefonálsz párat.

Itt megmondják az árakat és a képzés hosszát, idejét.

Aztán a neked szimpatikusba betiltakozol.

Ide kell egy orvosi alkalmassági papír ,az pár 1000ft, aztán ugye tanfolyam díj, ami nagyon változó, vizsga díj, ez is állandó. Aztán kell elsősegély, ezt is intézi a suli. Vizsgadíj adott itt is.

Aztán meg a gyakorlati oktatás, itt is a suli szabja meg a díjat.



Remélem tudtam segíteni.

2012. szept. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Na akkor kezdjük sorjában.


1. idő: Nagyon változó, ha minden nap jársz kreszre és

heti min 3x el tudsz menni vezetni akkor akár 2 hónap alatt is meg lehet a jogsi. Ha ritkábban mész akkor 3-4 hónap vagy több. Az egész attól függ milyen gyakran érsz rá illetve az oktatód milyen gyakran ér rá.


2. B-kategóriás jogsi: Max. 3,5 tonnás járművet vezethetsz vele, max. 8 személyt szállíthatsz(magadon kívül), vezethetsz még mezőgazdasági vontatót könnyű pótkocsival (max. 750 kg) segédmotoros kerékpárt (max. 50 cm3-es motor ami nem erősebb 4 Kilowattnál), kerti traktort és állati erővel vont járművet.


3. pénz: ha nem buksz akkor olyan 130-140 ezerből megvan.

2012. szept. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

egy várost, de megyét mindenképp megmondhatnál

Vas megyében elsőre minden majdnem 2 éve volt 180 most 200 ja és egy bukó városin >20e(persze a kötelező vez együtt)

2012. szept. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pomáz, Pest megye.
2012. szept. 6. 19:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Bár látom nem a napokban tetted fel a kérdést, remélem azért tőlem is elfogadsz egy választ :)


A jogosítvány megszerzése néhány hónap, nekem 5 volt. De van olyan ismerősöm akinek kevesebb, és van olyan is akinek 1 év volt mire mindennel végzett.


Az árak annyira nem változóak mint ahogy elsőre tűnik. Nagyjából 150.000 Ft-al számolj. Ha valahol 80-100 körül ajánlják azt nem szabad elhinni. Tudom, hogy nagyon jó marketinget, meg magyarázatot tudnak köré építeni. De hidd el, hogy végösszegben az is ki fog jönni 150-re.


Javaslom válassz "őszinte" iskolát, aki a hirdetésében is elismeri, hogy bizony nem olcsó mulatság a jogsi, és nem akar téged már az elején megvezetni kamu hirdetéssel.


Nálunk így volt:

- 30 ezer a KRESZ tanfolyam, ez heti 3 vagy 4 alkalmat takart 3 héten át (ha valaki elsőre átment KRESZ-ből akkor 10 ezret visszakaptunk)

- 20 ezer az egészségügyi tanfolyam és vizsga (ez irreálisan magas volt nálunk, de azt hiszem ebből csurran-cseppen a Vöröskeresztnek, mert a mi sulinkból nem nagyon bukik meg senki eü vizsgán, és nem tesznek fel keresztkérdéseket)

- 96 ezer pedig a forgalmi oktatás (nálunk egy óra került 3200 Ft-ba, tudtommal ez is magasabb az átlag árnál, ami ha minden igaz 2500 Ft körül van, de nálunk nem drágább a plusz óra sem, így nem akar az oktató szándékosan pluszórát kiszedni belőled, csak hogy a pénztárcáját növelje, hiszen így is épp elég jól keres)

- 11.000 Ft a forgalmi vizsgadíj, na ez adott. ez mindenhol ugyan ennyi


Viszont ha elkezdesz megbukni ebből-abból, egyszer-kétszer, akkor bizony hamar elérheti a 200-at is.


Én egyszer buktam forgalomból. De ha másodjára is megbuktam volna, akkor már én is 200.000 Ft-nál tartottam volna. Ugyanis ha megbuksz, akkor értelemszerűen újra be kell fizetned a vizsgadíjat, és két plusz órát kötelező venni. De általában saját jól megfontolt érdekünkben jobb ha az a kettő nem kettő, hanem több...


Egyébként találtál már megfelelő iskolát? Ha igen, akkor milyen feltételekkel?

2012. okt. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Majd tavasszal kezdem valószínűleg. Addig még inkább csak érdeklődés keretén belül kérdezgetek. Az összes együtt volt 5 hónap?
2012. okt. 25. 20:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen. Június 4-én volt az első KRESZ órám, és október 17-én tettem le a forgalmi vizsgát. Szóval majdnem kereken 5 hónap.
2012. okt. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Na, megvan a jogsi ?
2020. aug. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Meg, köszönöm, még 2016 februárjában.
2020. aug. 31. 23:35
 10/10 anonim válasza:
gratulálok ! 😁
2020. szept. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!