Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van akkor, ha az ingatlanüg...

Mi van akkor, ha az ingatlanügynökség ügynöke egyértelműen a vevő oldalára áll, az eladó érdekeit semmibe veszi, figyelmen kívül hagyja?

Figyelt kérdés
El akarunk adni egy családi házat. Van egy vevő,akit az ingatlanügynökség egyik ügynöke hozott...igen ám, de ez az ominózus ügynök mindenben a vevőnek kedvez, a mi érdekünket(mi vagyunk az eladók) teljesen semmibe veszi,mindent úgy akar intézni, ahogy nekik jó... emiatt egy halom pénztől(milliós tétel) készülünk elesni... lehet ilyenkor pártosságra hivatkozva új ügynököt kérni?

2012. szept. 11. 12:12
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nem találtam meg a megfelelő szót a kérdés kiírásakor,utólag jutott eszembe, szóval nagyon erős elfogultságról van szó, a vevők irányába... a kérdés az, hogy van-e lehetőség arra, hogy az ügynökség kötelezően egy új embert jelöljön ki és bízzon meg az egész üggyel?Magyarul, köteles vagyok-e mindenképp elfogadni a kijelölt ügynököt?
2012. szept. 11. 12:15
 2/16 A kérdező kommentje:

ja és miért érdeke ez?

hiszen ha alacsony a vételár(5 milliót akar alkudtatni a vevővel egy teljesen ár-értékarányos házból),akkor kevesebb a neki kifizetendő jutalék is...(5%-ot kér) nem értem... ötlet...?

2012. szept. 11. 12:22
 3/16 EagleHUN ***** válasza:
90%

Nem vagy köteles eladni a házad ha nem tetszenek a feltételek, az ügynök, vagy a vevő, bármikor visszaléphetsz, kereshetsz másik ügynököt, vagy ügynökséget.

Amúgy az ügynöknek valóban érdeke lehet hogy így adja el mert jutalékot kap a vételi árból és lehet hogy összebeszélt a vevővel hogy ha leviszi az árat akkor feketén még tőle is kap. Lépj vissza ha úgy érzed átkúr, dobd ki.

2012. szept. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ügynöknek nem számít a milliós árkülönbözet. Gondolj bele, ha 5%-ot kér, akkor amíg te egy milliót veszítesz, addig ő csak ötvenezret. Neki nem az az érdeke, hogy feltétlenül magas áron adja el a házat, hanem hogy egyáltalán eladja.

Nem vagy köteles elfogadni azt az árat, amit ők szeretnének. Ha nem veszik meg annyiért, amennyiért szeretnéd eladni, akkor itt véget is ér a történet.

2012. szept. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Még valami, az 5% nagyon sok. Én biztos nem adnék annyit ingatlanosnak.
2012. szept. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hiába alkudozik, hanem akarod annyiért eladni, akkor nem vagy köteles. Bontsd fel a szerződést. Csak egy példa: én kb. öt évvel ezelőtt adtam el a lakásomat 11.5 millióra tartottam. Megkeresett egy ingatlanos (annak ellenére, hogy a hirdetésbe beleírtam, hogy közvetítők kíméljenek) és meg akart győzni, hogy kössek vele szerződést, és arról is meg akart győzni, hogy azért a lakásért 9,5 milliónál biztos nem kapok többet. Elmondanám, hogy nem kötöttem szerződést és 11 millióért adtam el a lakást. Ő csak gyorsan szeretne pénzt látni Tőled, és persze minél kevesebb munkával.
2012. szept. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg házat kismillió ember kínál míg megvenni csak elenyészően kevesen akarnak!

Piaci ár meg az amit adnak érte!


Mióta hírdeted a házat? Mert ha már hónapok óta és ez az első ajánlattétel akkor mégsem annyira jó ár az a jó ár amit annak gondolsz!


Ha vizsont több vevő is volt és jó ajánlatokat adtak akkor valóban nem érdemes eladni hisz nincs rajtad kényszer!


De megint hangsulyozom hogy olyan hogy ár/érték arányos ház az ami maximum pár hónap alatt elkel ezen az áron! Ha nem akkor túlárazott a ház!


És hogy 5 milla alkudás sok-e?

Ha 45 milla akkor nem, hisz alig 10%-a az értéknek. 10%-ot meg alapból belekalkulál a vevő is hogy annyit alkudni fog!


Ja és az ügynök elfogultsága:

Mint elején írtam, eladóból annyi van most a válság alatt mint a pelyva! És akkorákat lehet belealkudni az árba hogy az borzasztó! A vevő most jó helyzetben van és megteheti hogy belealkud egy nagyot! Aztán ha nem fogadod el akkor megy a következő jó ajánlatra!

Ennyi!


Ha szerinted pár hónap alatt könnyedén eladod a lakást akkor utasítsd vissza az ajánlatot! Ha nem akkor nem!


Én nem látok az esetben semmi rendkívülit vagy furcsát!!

2012. szept. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"én kb. öt évvel ezelőtt adtam el a lakásomat 11.5 millióra tartottam"


Egyáltalán nem védem a mai ingatlanpiacot de 5 éve úgy osztogatták a frankhitelt mint a cukorkát! Boldog boldogtalan könnyedén kapott!

Annak a világnak vége!

Aki azt hiszi hogy vásárlók tízezrei tolonganak hogy had vehessenek ingatlant minél magasabban az kicsit eltévedt...


Ugyanakkor az ingatlanosok célja valóban az ár lenyomása hogy mihamarabb elkeljen.

2012. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a vevőtől is kap százalékot,ha kevesebbért kapja meg.Vagy rokona,ismerőse.
2012. szept. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

# 8/9


Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy jóval a piaci ár alá akarta nyomni a lakás árát. Miért? Ingatlanos volt, tudnia kellett, hogy kb. 1 hónapon belül el tudom adni, mégis erőlködött, hogy nem ér annyit.(Azt a lakást egyébként most is el tudnám adni, mivel jó helyen volt, kicsi volt, zöldövezeti és egyedi fűtéses. Ezek most is kelendők.)

2012. szept. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!