Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Diákmunka csak nappalosoknak?

Diákmunka csak nappalosoknak?

Figyelt kérdés
Sok iskolaszövetkezetnél már csak nappalisok vállalhatnak munkát,jogszabály - új munkatörvénykönyv - módosítás miatt...elvileg. Elolvastam az erre vonatkozó cikkelyt,de én nem úgy értelmeztem,hogy kizárólagosan csak nappalis jogviszonnyal lehet ilyen munkát vállalni,hanem úgy,hogy a levelező/estis diákokra egyszerűen nem született rendelkezés. Tehát hogy is van ez? Kérlek,segítsetek.

2012. szept. 14. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
A nappalis diák számít csak főállású diáknak. Csak amellett vállalhatsz diákmunkát. A levelező, táv, meg minden egyéb az munkanélküli.
2012. szept. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Én eddig se értettem, h egy levelezős mit keres diákmunkán.

Naplopók.

2012. szept. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jaja.. Naplopók vagyunk. 1 hónapból 1 hetet bent vagyok 8-8 között... S találj igy normális munkát..
2012. szept. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Levelező az péntek déltől szombat estig van


a mellett keress rendes 8 órás melót,ne a nappalis diáktól vedd el,aki örül ha talál olyat ahol csak 4 órát kell menni.

2012. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Schönherz Isk. válasza:

"Az iskolaszövetkezet és tagja közötti munkaviszony különös szabályai


223. § (1) Az iskolaszövetkezet (munkáltató) és a nappali tagozatos tanuló, hallgató tagja (munkavállaló) között harmadik személy (a szolgáltatás fogadója) részére nyújtott szolgáltatás teljesítése érdekében munkaviszony határozott időre létesíthető."


"Az iskolaszövetkezet tagjai nappali tagozatos tanulók vagy hallgatók lehetnek, mert az ő szövetkezeti tagsági jogviszonyuk nem keletkeztet társadalombiztosítási jogviszonyt."

2012. szept. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Levelező az péntek déltől szombat estig van "


Ha hallgatsz, bölcs maradsz.

2012. szept. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én kerestem diákmunkát passzívon. Az ajánlatok FELE(!!!!) eleve úgy kezdte, hogy csak passzívos hallgatót várnak, mert 2-3 hónapig kéne napi 8 órában dolgozni, vagy váltva 12ben. Ezt egy nappalis nem tudja teljesíteni, még kevés tárgy mellett sem. Ellenben a passzívos elmehet bárhová munkáért elküldik, mert kiröhögnek ha csak fél évre vagy 1 évre akarsz rendes állást. Nem vesznek fel sehová.

Most már passzívos nem dolgozhat diákként, a munkákra alig van diák, aki meg lenne nem kaphatja meg. Zseniális. Mielőtt üvöltöztök, hogy ingyenélők tán gondolkodni kéne.

2012. szept. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Itt nem egy 4 órás állásról van szó,. hanem egy 12 órás heti 4 naposról - aminél bízok benne ,hogy nem nappalisoknak találták ki,mert így vagy nem tudnának bejárni, vagy aludni mennének be. A probléma az hogy ez is iskolaszövetkezeten belüli és bár nem volt kiemelve hogy csak nappalisoknak, tartok attól utólagosan ezt hozzá tehetik.

Amúgy nem tudom ki írta a tb jogviszonnyal kapcsolatos információt,de köszi nekem is ilyesmi tippem van inkább.Tehát hogy a munkáltatók főként emiatt keresnek nappali tagozatosokat.

2012. szept. 17. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!