Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanulói jogviszony nélkül...

Tanulói jogviszony nélkül diákmunka? Milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés

Egy diákszövetkezeten keresztül dolgoztam eddig 1 napot. Azt mondták nem feltétlenül szükséges iskolalátogatási igazolás, mások is dolgoznak így. Lehet rám nézve vmi következménye, ha tanulói jogviszony nélkül dolgozok diákmelót? Folytassam tovább a munkát, vagy inkább hagyjam veszni azt az 1 napot , mert adóbevallásnál úgyis kiderülne és még meg is büntetnének? (Még nem töltöttem ki a jelentkezési ívet ennek ellenére már dolgozhattam. Ja és amúgy nem kicsi iskolaszövetségről van szó)

Köszi a válaszokat!


2009. dec. 10. 21:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha nincs tanulói jogviszonyod és úgy dolgozol diákmunkát akkor az adócsalásnak minősül, pénzbírságot kapsz érte vagy rosszabb esetben akár börtönt is.
2009. dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!