Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a postán hozzátartozó is...

Antimod kérdése:

Ha a postán hozzátartozó is átveheti a csomagot, hogyan igazolja a feleségem, hogy hozzátartozóm?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, nem vette fel a nevemet, de a lakcím azonos. Miből tudnák, hogy odaadhatják neki a levelet, mert papíron is hozzátartozónak számít, nem csak együtt élünk?

2012. szept. 20. 09:35
1 2
 1/14 Andizsuzsi ***** válasza:
82%
Ráírják a tértivevényre, vagy az ajánlott szelvényre, hogy házastárs, és ő aláírja. Ha mégsem az, akkor törvénysértést követett el, és beperelheted. Az azonos lakcímen élő élettársnak is átadható a küldemény a közeli hozzátartozókra vonatkozó feltételek szerint.
2012. szept. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
86%
Szerintem írjatok tanuk által aláírt meghatalmazást. Az ilyesmit komolyan veszik. Testvérem nem lakik itthon,de ide érkeznek a levelei.Anyukámnak van írásos meghatalmazása,de anélkül soha nem adná ide a postás a levelet,hiába ismer minket x éve. Nem biztos,hogy odaadnák neki úgy,hogy csak besétál és odaadja nekik pl. a házassági kivonatott. Én a tanús megoldást ajánlanám plusz még azt,hogy ilyen esetekre írjatok mindketten meghatalmazást a másik részére.
2012. szept. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 klopusz ***** válasza:
82%

Szia!

A cédulán, amivel átveheted a csomagot, be van ikszelve - általában -, hogy átveheti a címzett vagy egy vele egy háztartásban élő nagykorú. Ha a párod megy érte, elkérik a lekcímkártyáját és általában a személyi igazolvány számát is.

Remélem, segítettem :-)

2012. szept. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Azonos lakcím esetén át lehet venni.
2012. szept. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Második vagyok.

Azt elfelejtettem,hogy a testvéremnek nálunk van a bejelentette lakcíme.

2012. szept. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Andizsuzsi ***** válasza:
77%

79/2004. (IV. 19.) Korm. rendelet


a postai szolgáltatások ellátásáról és minőségi követelményeiről



"Helyettes átvevő


19. § (1) Ha a természetes személy címzett a kézbesítés időpontjában nem tartózkodik a címben megjelölt helyen és ott nem található meghatalmazottja sem, a postai küldemény - ha a címzett azt nem zárta ki - az ott tartózkodó alábbi személyeknek (helyettes átvevő) is kézbesíthető:


a) a címzett 14. életévét betöltött közeli hozzátartozója (Ptk. 685. §-ának b) pontja) vagy élettársa,


b) a címzett bérbeadója vagy szállásadója, ha az természetes személy.


(2)18 A helyettes átvevőnek a kézbesítési okiraton, aláírása mellett, az átvételi jogosultságának (1) bekezdés szerinti jogcímét, valamint - külföldi hivatalos irat belföldi kézbesítése esetén - nevét és lakcímét is fel kell tüntetnie. Ha a jogcím fennállásával kapcsolatosan a szolgáltatóban kétség merül fel, a jogcím közokiratba foglalt igazolásának bemutatását kérheti. Igazolás hiányában a szolgáltató a küldemény érkezéséről értesítőt helyez el a levélszekrényben.


(3) Postai szolgáltatóhelyen történő kézbesítésnél helyettes átvevőnek abban az esetben tekintendő az (1) bekezdésben megjelölt személy, ha a kézbesítéskor hatósági okirattal igazolja azt is, hogy lakcíme a küldeményen feltüntetett címmel azonos.


(4) Helyettes átvevőnek nem kézbesíthető:


a) sérült állapotban levő könyvelt küldemény,


b) a 100 ezer forintot meghaladó értéknyilvánítással feladott postai küldemény,


c) az olyan küldemény, amelynek helyettes átvevő részére történő kézbesítését a címzett a 16. § (3) bekezdése alapján kizárta."


79/2004. (IV. 19.) Korm. rendelet



Ezen azt hiszem nagyon nincs mit lepontozni.

2012. szept. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Az első miért lett lepontozva, amikor azt írta le, ahogy van?????

Én sem vettem fel a férjem nevét, ráadásul külföldi is. A postán simán kiadják a leveleit. Odaadom a személyit + lakcímkártyát, abban szerepel az azonos cím. Innetől kezdve csak megkérdezik, hogy ki vagyok. Mondom, hogy a feleség. És megkapom a küldeményt.


Nem kell semmiféle meghatalmazás tanúkkal meg házassági anyakönyvi kivonat.

2012. szept. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nyugi, én is le lettem pontozva, hogy írtam, hogy azonos lakcím kell hozzá. Valakiknek ez a hobbija, hogy mindenkit lepontoz :D
2012. szept. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnálom az ok nélkül lepontozottakat, nekem mindegyik hasznos volt a maga nemében.
2012. szept. 20. 14:49
 10/14 anonim ***** válasza:

AndiZsuzsinak:


"Postai szolgáltatóhelyen történő kézbesítésnél helyettes átvevőnek abban az esetben tekintendő az (1) bekezdésben megjelölt személy, ha a kézbesítéskor hatósági okirattal igazolja azt is, hogy lakcíme a küldeményen feltüntetett címmel azonos. "


Te linkelted és ebben az van, hogy igazolnia kell hogy ő a felesége és nem bemondás alapján megy a dolog. Szerintem ezért lettél lepontozva...

2012. okt. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!